Reklama

Polska żywność podbija Europę

Polscy producenci żywności z powodzeniem konkurują z renomowanymi firmami zachodnimi. W tym roku sprzedaliśmy za granicę żywność już za 60 mld zł - czytamy w "Gazecie Polskiej codziennie". Wciąż naszym hitem eksportowym jest wódka, ale dużym powodzeniem cieszą się np. polskie szynki, kiełbasy, białe sery, soki dla dzieci, chleb, pierogi czy cukierki krówki.

Polscy producenci żywności z powodzeniem konkurują z renomowanymi firmami zachodnimi. W tym roku sprzedaliśmy za granicę żywność już za 60 mld zł - czytamy w "Gazecie Polskiej codziennie".  Wciąż naszym hitem eksportowym jest wódka, ale dużym powodzeniem cieszą się np. polskie szynki, kiełbasy, białe sery, soki dla dzieci, chleb, pierogi czy cukierki krówki.

I nie są to proste surowce, ale produkty przetworzone. Nasze saldo handlowe stale rośnie i w bieżącym roku nadwyżka eksportu nad importem powinna sięgnąć 3,3 mld euro.

Wciąż naszym hitem eksportowym jest wódka, ale dużym powodzeniem cieszą się np. polskie szynki, kiełbasy, białe sery, soki dla dzieci, chleb, pierogi czy cukierki krówki.

Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej przewiduje, że w ciągu całego roku nasz eksport żywności sięgnie 16,3 mld euro, o ponad 1 mld euro więcej niż w roku ubiegłym .

_ _ _ _ _

Reklama

Polskie firmy zmieniają kierunek ekspansji. Sprzedaż na Wschód ratuje eksport. Ale strefa euro wciąż utrzymuje ponad połowę sprzedaży zagranicznej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »