Prawo własności w Izraelu - nie dla posesjonatów

Zdjęcie ilustracyjne . Izraelskie ziemia jest w gestii państwa
Zdjęcie ilustracyjne . Izraelskie ziemia jest w gestii państwa123RF/PICSEL

Zobacz również:

Bezpośrednio do państwa należy 74 proc. izraelskiej ziemi, kolejne 13 proc. ma Development Authority, firmy ds. rozwoju, również w pełni kontrolowanej przez państwo. Wreszcie kolejne 13 proc. ma Żydowski Fundusz Narodowy.

Zobacz również:

Cena mieszkań w budynkach na dzierżawionej ziemi w Tel-Awiwie jest tylko o ok. 5 proc. niższa, niż cena mieszkań na ziemi będącej prywatną własnością.
Prywatnym właścicielom odbierano ziemię, oferując mocno ograniczone odszkodowanie, m.in. po to, by budować szkoły, drogi, ale także synagogi.
Od 1948 r. do czasów obecnych Sąd Najwyższy Izraela tylko raz (w 1994 r.) zablokował wywłaszczenie prywatnej osoby z ziemi przez państwo.
"Wydarzenia": Jest drogo, a będzie jeszcze drożej. Recesja na horyzonciePolsat NewsPolsat News
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?