Projekt specustawy do konsultacji

Sejmowi nie uda się uchwalić na tym posiedzeniu tzw. specustawy, która miała usprawnić funkcjonowanie rynku budowlanego - powiedział przewodniczący podkomisji infrastruktury Andrzej Adamczyk (PiS). Projekt odesłano do konsultacji.

Sejmowi nie uda się uchwalić na tym  posiedzeniu tzw. specustawy, która miała usprawnić funkcjonowanie  rynku budowlanego - powiedział przewodniczący  podkomisji infrastruktury Andrzej Adamczyk (PiS). Projekt odesłano  do konsultacji.

Adamczyk poinformował, że komisja infrastruktury skierowała projekt do konsultacji z samorządami, co potrwa 2-3 tygodnie. Tymczasem projekt miał zostać uchwalony na obecnym posiedzeniu Sejmu.

Adamczyk obawia się, że w obecnej sytuacji politycznej prace nad projektem mogą w ten sposób zostać zahamowane. - To bardzo smutna wiadomość - powiedział.

Minister budownictwa Mirosław Barszcz powiedział niedawno w wywiadzie, że scenariusz uchwalenia tzw. specustawy w "trybie ekspresowym" uważa za "realny". Wyraził też nadzieję, że może to zahamować wzrost cen mieszkań.

Reklama

Projekt znosi m.in. obowiązek uzyskania pozwolenia na budowę domów, których powierzchnia użytkowa nie przekracza 5 tys. m kw., a wysokość 12 metrów; znacznie przyspiesza proces odrolnienia gruntów pod budowę i przygotowania planów zagospodarowania przestrzennego.

Wniosek o odesłanie projektu do konsultacji złożył Wiesław Szczepański (SLD), a poparli go posłowie PO i LPR.

Szczepański powiedział, że "projekt został przygotowany w bardzo szybkim tempie, bez możliwości wypowiedzenia się na ten temat strony samorządowej". Wyjaśniał, że projekt, który istotnie zmienia tryb działania samorządów, musi być z nimi skonsultowany. Według niego, tworzenie prawa w ten sposób odbija się na jakości przepisów.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: konsultacja | infrastruktura | Piotr Adamczyk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »