Reklama

PZU ma zgodę UOKiK na przejęcie Link4

PZU otrzymał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie Link4. Zdaniem UOKiK koncentracja nie będzie miała negatywnego wpływu na konkurencję na rynku

Przeprowadzone postępowanie wykazało, że nie będzie to miało wpływu na konkurencję ani na sytuację klientów.

Informacja o tym, że największy polski ubezpieczyciel przejmuje swojego rywala pojawiła się na wiosnę. Umowę w tej sprawie podpisano w kwietniu. Zakładała ono przejęcie przez PZU także 3 spółek Link4 na Litwie, Łotwie i w Estonii.

By umowa weszła w życie, potrzebna była zgoda UOKiK.

W tracie postępowania Urząd przeprowadził badanie rynku, pytał m.in. o ocenę transakcji konkurentów PZU i Link4. Analiza UOKiK wykazała, że koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji. Pod uwagę wzięto wpływ transakcji na rynek wszystkich ubezpieczeń majątkowych, jak również ich poszczególnych rodzajów, m.in. ubezpieczeń komunikacyjnych, które stanowią największą część umów zawieranych przez PZU i Link4.

Reklama

Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »