Reklama

Reluga: Następna obniżka w styczniu, łącznie jeszcze obniżki o 100 pb

Następna obniżka stóp nastąpi w styczniu, a łącznie RPP może jeszcze obniżyć stopy o 100 pb - napisał w biuletynie codziennym członek Rady Gospodarczej przy premierze Maciej Reluga.

Reklama

"Druga obniżka o 25 pb to było minimum czego należało oczekiwać. Od kilku miesięcy było dość jasne, że gospodarka spowalnia, presja popytowa jest niewielka i perspektywy inflacji korzystne. Pokazywała to przecież nie tylko ostatnia, ale i wcześniejsze projekcje NBP. Wydaje się, że RPP zwracała jednak zbyt dużą uwagę na bieżący podwyższony wskaźnik inflacji, co spowodowało, że poluzowanie warunków monetarnych jest spóźnione" - napisał.

Reklama

"Inflacja jednak rozpoczęła już trend spadkowy i za klika miesięcy będzie na poziomie (lub nawet poniżej) celu inflacyjnego. To oznacza, że drzwi do kolejnych obniżek są jak najbardziej otwarte. Spodziewam się, że do następnej dojdzie już w styczniu, a łącznie RPP może obniżyć stopy nawet o jeszcze 100 pb, gdyż kolejne dane pokażą słabe perspektywy wzrostu PKB i brak zagrożenia inflacyjnego" - dodał.

RPP obniżyła w środę stopy o 25 pb.

Dowiedz się więcej na temat: stopy procentowe | Rada Polityki Pieniężnej | 100 | Maciej Reluga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »