Reklama

RMF24: Marszałek zawiadamia prokuraturę ws. FiLiZ Tour

Marszałek Mazowsza zawiadamia prokuraturę w sprawie biura podróży FiLiZ Tour. Jeszcze dziś dokumenty trafią do prokuratury - dowiedział się reporter RMF FM Mariusz Piekarski. Mowa w nich o oszustwie i wyłudzeniach.

Marszałek województwa w piśmie do prokuratury twierdzi, że właściciele FiLiZ Tour przyjmowali wpłaty i sprzedawali wycieczki wiedząc, że nie zostaną one zrealizowane.

"Lista osób zawierających umowę z biurem podróży FiLIiZ Tour z o.o., co do których zachodzi podejrzenie, iż zostali pokrzywdzeni, w ocenie Urzędu Marszałkowskiego, może świadczyć o tym, że przedstawiciele spółki doprowadzili pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w ten sposób, iż zawierali umowy oraz przyjmowali od wielu osób wpłaty, wiedząc o tym, iż nie będą w stanie wywiązać się z zaciągniętych zobowiązań" - czytamy w zawiadomieniu.

Reklama

Jest też podejrzenie, że szefowie biura ukryli i upłynnili majątek, by nie spłacić klientów, bo w siedzibie firmy zostały gołe ściany i powyrywane kable. "Lokal, w którym znajdowała się siedziba spółki, został opuszczony przez przedstawicieli spółki i brak w nim było jakiegokolwiek mienia należącego do spółki. Taki stan rzeczy uzasadnia przypuszczenie, że przedstawiciele spółki uszczuplają swój majątek, aby w ten sposób udaremnić zaspokojenie swoich wierzycieli przez to, że usuwają lub ukrywają składniki majątku spółki" - można przeczytać w zawiadomieniu.

Biznes INTERIA.PL na Facebooku. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Od dnia ogłoszenia upadłości ślad po właścicielach biura zaginął. Nie ma żadnego kontaktu z bułgarską inwestorką, która pod koniec czerwca kupiła od tureckich właścicieli biuro FiLiZ Tour.

Jak ustalił reporter RMF FM Mariusz Piekarski, szefowie spółki mogli ulotnić się z dwoma milionami złotych. Na tyle wpłaty od 1,5 tysiąca turystów szacuje urząd marszałkowski. To tylko szacunki, bo po touroperatorze nie została żadna dokumentacja.

Upadek FiLiZ Tour

4 września do sądu w Warszawie trafił wniosek o upadłość biura podróży FiLiZ Tour. Firma na lodzie zostawiła około półtora tysiąca ludzi. O swoich kłopotach przedstawiciele touroperatora nie powiadomili marszałka województwa mazowieckiego. Biuro FiLiZ Tour o upadłości poinformowało na swojej stronie internetowej. W krótkim komunikacie przepraszało swoich klientów za kłopoty.

Mariusz Piekarski, Edyta Sienkiewicz

Więcej na stronie RMF24.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »