ROP: Dwa złote za kilogram odpadów opakowaniowych to za mało

ROP nie zatrzymają podwyżek za śmieci. Dwa złote za kilogram odpadów opakowaniowych dla gmin to zdecydowanie za mało
ROP nie zatrzymają podwyżek za śmieci. Dwa złote za kilogram odpadów opakowaniowych dla gmin to zdecydowanie za mało 123RF/PICSEL
Stawka opłaty opakowaniowej budzi emocje w środowisku producentów i recyklerów. W dokumencie pojawiła się bowiem stawka w wysokości 50 gr za kilogram opakowań, wzorowana na rozwiązaniach czeskich. Propozycja ta spotkała się z szeroką krytyką organizacji recyklerów, które ostrzegały, że jest zbyt niska na polskie realia

Zobacz również:

Zobacz również:

wdrożenie systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP) za wprowadzanie na rynek opakowań i ich utylizację to prawdziwa rewolucja

Zobacz również:

Dobry system kaucyjny rozwiąże problemy recyklingu opakowań po napojacheNewsroomeNewsroom
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?