Rząd chce stopniowego wydłużenia wieku emerytalnego
Związek zawodowy "Solidarność" zebrał już ponad 700 tysięcy podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie utrzymania wieku emerytalnego. Akcja rozpoczęła się trzy tygodnie temu i będzie kontynuowana.
Zebrane do tej pory podpisy trafią wkrótce do Sejmu. Jednak związek zapowiada, że nie przerwie akcji. W zbieranie podpisów zaangażowane są wciąż wszystkie struktury "Solidarności" oraz dziesiątki innych związków i organizacji, które poparły akcję "Solidarności". "Spodziewamy się więc, że ostateczna liczba podpisów będzie znacznie wyższa" - mówi przewodniczący związku Piotr Duda. Decyzję o rozpoczęciu zbierania podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie utrzymania obecnych rozwiązań emerytalnych Komisja Krajowa związku jednogłośnie podjęła 15 grudnia. Związkowcy uważają, że tak kluczowych zmian nie wolno wprowadzać w trybie pilnym, bez wcześniejszych konsultacji społecznych.
Rząd chce stopniowego wydłużenia wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67. roku życia. Według Piotra Dudy tak kluczowych zmian nie można wprowadzać w trybie pilnym, bez wcześniejszych konsultacji społecznych.
Obecny ustawowy wiek emerytalny wynosi 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Decyzję o rozpoczęciu zbierania podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie utrzymania obecnych rozwiązań emerytalnych Komisja Krajowa związku jednogłośnie podjęła 15 grudnia.