Służby mundurowe chcą zniżek na Orlenie. Funkcjonariusze napisali do Obajtka

Służby mundurowe chcą specjalnych zniżek na Orlenie dla członków branżowych związków zawodowych. Napisali w tej sprawie list do prezesa Orlenu, Daniela Obajtka. Przekonują, że koncern ma "niejako moralny obowiązek" wspierania funkcjonariuszy. I wskazują, że takie rabaty wcale nie byłyby "niczym nowym" w polskich realiach - podobną umowę ma już NSZZ "Solidarność".

Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych wystosowała prośbę do Daniela Obajtka. Organizacja zrzeszająca związki zawodowe strażaków, policjantów, straży granicznej, służby celnej i strażników więziennictwa pyta o możliwość rabatów na stacjach Orlen. Rabat mieliby otrzymywać członkowie związków zawodowych zrzeszonych w organizacji.  

"Zwracam się z pytaniem, czy istnieje możliwość, aby Polski Koncern Naftowy Orlen SA zawarł z nami umowę, na mocy której członkowie organizacji związkowych zrzeszonych w Federacji ZZ Służb Mundurowych byliby uprawnieni do rabatów przy zakupie paliwa i artykułów pozapaliwowych na stacjach PKN Orlen SA" - czytamy w liście. 

Reklama

"Niejako moralny obowiązek"

Związkowcy wskazują, że Orlen, jako spółka Skarbu Państwa, ma "niejako moralny obowiązek wsparcia funkcjonariuszy i pracowników bezpośrednio zaangażowanych w zapewnienie bezpieczeństwa, również wewnętrznego, obywatelom naszej Ojczyzny". 

W liście czytamy także o "pogarszającej się sytuacji materialnej pracowników służb mundurowych związanej z niewystarczającą waloryzacją uposażeń w stosunku do stopnia inflacji", która miałaby być przesłanką do udzielenia rabatu.  

Związkowcy dodają, że ich praca wiąże się z wydatkami na paliwo w związku z częstym odbywaniem służby poza miejscem zamieszkania, zwłaszcza "w obliczu wzrastającego zagrożenia naszych granic". 

Służy mundurowe nie byłyby wyjątkiem

W liście zaznaczono, że taki rabat nie byłby "niczym nowym", bo podobną umowę Orlen ma z "Solidarnością". I rzeczywiście, w kwietniu koncern podał, że Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" podpisała z koncernem umowę, na podstawie której członkowie związku będą mogli uzyskać rabat przy zakupie paliwa i artykułów pozapaliwowych na stacjach Orlenu.

Na stronie "Solidarności" czytamy, że karta uprawnia do rabatów na paliwa, oleje silnikowe, płyny do spryskiwaczy, usługi myjni samochodowej i produkty Stop Cafe. Rabat obowiązuje na 300 litrów paliwa w miesiącu.

Ile wynosi? Nie podano. Na stronie internetowej rzeszowskiego oddziału związku czytamy na ten temat: "umowa z PKN Orlen zawarta na szczeblu krajowym zawiera klauzulę tajemnicy handlowej i jej warunki nie mogą być upubliczniane pod rygorem zerwania umowy".  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Orlen | policja | służby mundurowe | ceny paliwa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »