Reklama

Spadają indeksy azjatyckie, Chiny podnoszą stopy procentowe

Główny indeks rynku chińskiego zanotował dziś spadek wartości. Shanghai Composite stracił 0,9 proc. względem poprzedniego zamknięcia i zakończył dzień na poziomie 2774,1 pkt. po, jak to ocenił Reuters, zmiennej sesji.

Główny indeks rynku chińskiego zanotował dziś spadek wartości. Shanghai Composite stracił 0,9 proc. względem poprzedniego zamknięcia i zakończył dzień na poziomie 2774,1 pkt. po, jak to ocenił Reuters, zmiennej sesji.

Pomimo tego, że wielu inwestorów przystąpiło do sprzedaży po informacji o podniesieniu stóp procentowych przez chiński bank centralny, skala spadków cen była ograniczona. 0,6 proc. stracił na wartości ubezpieczyciel China Life, a Industrial and Commercial Bank of China zakończył dzień przeceną o 0,5 proc. Informacja o podniesieniu stóp procentowych pojawiła się na koniec święta księżycowego Nowego Roku, co zdaniem Joshuy Raymonda mogło zaskoczyć część inwestorów, choć sama decyzja była oczekiwana. Potwierdził on, że zwiększona zmienność mogła być wynikiem zaskoczenia terminem podwyżki i dodał, że "pojawiły się obawy, że reakcja banku centralnego jest zbyt nagła, co może pogorszyć popyt na rynkach metali z średnim terminie".

Reklama

Wycena BG Group rośnie w związku ze wzrostem zysków

W trakcie dzisiejszych porannych notowań wartość indeksu FTSE100 spadała o 20 pkt. względem poziomu z wczorajszego zamknięcia. Jednak, jedna z ważniejszych spółek indeksu, BG Group, radziła sobie wyraźnie lepiej zyskując na wartości 0.58 proc. Spółka wzrost ceny zanotowała także wczoraj po ogłoszeniu wyników finansowych za IV kw. oraz cały 2010 rok. W ubiegłym roku BG Group odnotowało wzrost zysku o 9 proc.

Przychody osiągnęły poziom 17,36 mld dolarów, czyli były wyższe od wyniku z roku 2009 o 11 proc. Inwestorzy również reagowali na informację, że potwierdzone zasoby na najbliższe trzy lata wyniosły 223 proc. Szef BG Group powiedział: "Poziom zastąpienia rezerw jest dowodem naszego rozwoju oraz podstawą wzrostu do 2020 roku".

Udziałowcy UBS odnotowują poprawę względem wyniku z poprzedniego roku

Inwestorzy zaangażowani na rynku papierów UBS otrzymali informację o zysku, jaki spółka zanotowała w ubiegłym roku. Wyniósł on 7,2 mld franków szwajcarskich, co było poprawą względem straty za rok 2009 wynoszącej 2,7 mld franków szwajcarskich. Inwestorzy zostali także poinformowani wynik na akcję równy jest 1,87 franka, a rok wcześniej była strata 0,7 franka.

Wzrost z kapitału wyniósł 16 proc., a pula na nagrody została zmniejszona o 10 proc.

Notowany na rynku w Szwajcarii bank UBS zyskał na wartości 0,77 proc. "Wprawdzie wykonaliśmy wyraźny krok na przód w roku 2010, to jesteśmy nadal w pełni zaangażowani, by poprawiać nasze wyniki" powiedział szef banku Oswald Grubel. Sekcja wealth management wygenerowała zysk operacyjny za IV kw. o wartości 488 mln franków wobec 492 mln franków kwartał wcześniej.

Analityk walutowy sądzi, że ryzyka osłabiające funta są oczywiste

W trakcie dzisiejszych notowań funt utrzymuje stabilną wartość względem euro i dolara. Mimo to analitycy i traderzy pozostają niepewni co do tego, czy przesadzone oczekiwania związane z możliwością wzrostu stóp procentowych nie będą wpływały negatywnie na wartość funta. "Nie oczekujemy zmiany stóp w czwartek i jeśli tak się stanie, funt powinien stracić na wartości" powiedział strateg walutowy z Lloyds Banking Group Adrian Schmidt.

Dodał on, że jego firma nie oczekuje, by Bank Anglii zdecydował się na podniesienie stóp aż do IV kw. tego roku. Komitet Polityki Monetarnej spotyka się jutro by przedyskutować, czy oficjalna stopa procentowa znajdująca się obecnie na poziomie 0,5 proc. powinna zostać podniesiona. Większość uczestników rynku będzie zwracać na tą wiadomość szczególną uwagę. W trakcie dzisiejszych notowań wartość funta względem dolara była zbliżona do wczorajszego zamknięcia.

City Index

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »