Reklama

Spis powszechny. Wybrane punkty czynne do godziny 24:00

Główny Urząd Statystyczny organizuje "noc spisową". Wybrane punkty spisowe oraz infolinia będą działać dziś do godziny 24:00. Udział w spisie to obowiązek ustawowy dla wszystkich osób zamieszkujących terytorium Polski, w tym cudzoziemców. Wszyscy, którzy się nie spiszą, narażają się na karę grzywny w wysokości do 5 tys. zł.

BIZNES INTERIA na Facebooku i jesteś na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami

Do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Wiele osób, które jeszcze nie wzięły w nim udziału, tłumaczy się brakiem czasu. Z myślą o nich, szesnaście urzędów statystycznych (w miastach wojewódzkich) oraz wybrane punkty spisowe na terenie całego kraju w sobotę 25 września będą pracować aż do godziny 24:00.

Główny Urząd Statystyczny również zaprasza do swojej siedziby w Warszawie w al. Niepodległości 208. Od 12:00 do 24:00 rachmistrzowie będą do dyspozycji respondentów.

Reklama

Lista wszystkich placówek, które pracują w sobotę do godz. 24:00 jest dostępna na stronie https://spis.gov.pl/noc_spisowa/.

Podstawową formą udziału w Narodowym Spisie Powszechnym jest samospis internetowy. Formularz spisowy dostępny jest na stronie spis.gov.pl. Wypełnienie formularza spisowego zajmuje tylko kilka minut. Nie warto czekać do ostatniej chwili - w ostatnich dniach spisu mogą wystąpić kolejki do punktów spisowych oraz wydłużony czas oczekiwania na infolinii.

Udział w spisie powszechnym to obowiązek ustawowy dla wszystkich osób zamieszkujących terytorium Polski, w tym cudzoziemców. Wszyscy, którzy się nie spiszą, narażają się na karę grzywny w wysokości do 5 tys. zł, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Spis powszechny ludności i mieszkań to podstawowe badanie, które stanowi źródło danych z zakresu statystyki ludności, w oznaczonym momencie, na określonym terytorium. Jego celem jest zbieranie informacji o jej stanie i strukturze wg ustalonych cech demograficznych i społeczno-zawodowych.

Więcej informacji na temat trwającego obecnie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 dostępnych na stronie: spis.gov.pl.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »