Reklama

Start VI edycji InCredibles Sebastiana Kulczyka

Rozpoczęła się kolejna edycja programu mentoringowego dla start-upów InCredibles. Sebastian Kulczyk już od pięciu lat wspiera i promuje najlepsze polskie start-upy, oferując im bezpłatne, szyte na miarę warsztaty, indywidualne konsultacje z ekspertami, inwestorami oraz udział w międzynarodowych konferencjach. Jako pierwsze do VI edycji programu zakwalifikowały się trzy spółki (z docelowych dziesięciu) - finaliści konkursu Start-up Challenge: Doctor.One, The TrueGreen oraz OMNIAZ.

InCredibles to najszybciej rozwijający się i najbardziej rozbudowany merytorycznie program budowy kompetencji dla start-upów w Polsce. To kilka miesięcy bezpłatnego wsparcia przez polskich i zagranicznych mentorów - uznanych founderów, inwestorów, doradców

i specjalistów z zakresu m.in. zarządzania, sprzedaży i marketingu, strategii, komunikacji, finansowania i HR. Do tegorocznej edycji dołączają kolejni mentorzy oraz partnerzy, a wśród nich m.in. AWS, EY, My Company, Tech To the Rescue, Start-up House, The Heart.

- Dzielimy się nie tylko wiedzą i doświadczeniem, ale też sprawdzonymi kontaktami. Skutecznie łączymy InCredibles z inwestorami, klientami i kontrahentami. W ciągu kilku lat stworzyliśmy sieć mentorów, centrów kompetencji, organizacji branżowych i funduszy venture capital, która stała się unikalną platformą wsparcia, rozwoju oraz inspiracji młodych liderów przedsiębiorczości. I jak co roku, stawiamy na odpowiedzialnych, takich, którym nie jest wszystko jedno jak, i z kim robią biznes - mówi Sebastian Kulczyk, pomysłodawca InCredibles.

Reklama

VI edycja programu

Jako pierwsze do VI edycji programu zakwalifikowały się trzy innowacyjne spółki - zwycięzcy konkursu Start-up Challenge 2022, zorganizowanego w ramach European Tech and Start-up Days w Katowicach: Doctor.One, The TrueGreen oraz OMNIAZ. Spółki zostały wyłonione
w dwuetapowym procesie selekcji - spośród piątki finalistów Start-up Challenge. Ostatecznego wyboru dokonało jury składające się z przedstawicieli regionalnych organizacji partnerskich z Wrocławia, Łodzi, Gdańska i Puław.

Pozostali finaliści InCredibles VI (łącznie 10 spółek) zostaną wyłonieni w trwających już konkursach: "Orzeł Innowacji" (Rzeczpospolita), "Zagraj o mentoring" (wrocławski inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości), MeetUp Day (Platforma Startowa - Wschodni Akcelerator Biznesu), "Hej Start-up!" (Gdański Inkubator Przedsiębiorczości - Starter), Mam Pomysł na Start-up (Łódzki Inkubator Przedsiębiorczości), Carpathian Start-up Fest (Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego SA) oraz rankingu "25 najlepszych polskich start-upów" (miesięcznika My Company).

Podsumowanie V edycji InCredibles

W V edycji programu InCredibles wzięło udział 11 spółek: Holo4Labs, FibriTech, Warmie, Wood Core House, cux.io, IDENTT, SunRoof Technology, MAB Robotics, Cloud Partners, Visual Tech-Lab, Vertigo Farms. Laureaci skorzystali z ponad 70 indywidualnych konsultacji oraz 8 szytych na miarę warsztatów mentorskich i eksperckich.

Dodatkowo uczestnicy V edycji InCredibles zostali zaproszeni do udziału w wydarzeniach organizowanych przez Digital University - konferencjach Masters & Robots oraz HRevolution, a także dedykowanych InCredibles wykładach i spotkaniach
z międzynarodowymi mentorami Masters & Robots. Z kolei Gazeta Wyborcza, Puls Biznesu
i MyCompany udostępniły spółkom InCredibles bezpłatne prenumeraty swoich wydań elektronicznych.

Zwieńczeniem V edycji był "InCredibles - Elevator Pitch", czyli możliwość zaprezentowania się renomowanym funduszom venture capital - Inovo Venture Partners, Manta Ray Ventures, OTB Venture Capital, SMOK Ventures oraz Google for Start-ups CEE. Jurorzy wskazali spółki, którym zaproponowano dodatkowe świadczenia mentoringowe
i akceleracyjne oraz kontakt z potencjalnymi inwestorami. Sebastian Kulczyk, inicjator InCredibles oraz founder Manta Ray Ventures, zaoferował przedstawicielowi jednej ze spółek m.in. bezpłatne miejsce na pierwszych w Polsce 2-letnich studiach online MBA for Start-ups.

Dwie spółki z programu InCredibles (edycji III i IV) otrzymały również dodatkowe wsparcie. Spółka Nevomo buduje na terenie udostępnionym przez Ciech Sarzyna magnetyczny tor testowy dla kolei dużych prędkości. Z kolei spółka Skriware dzięki wsparciu Sebastiana Kulczyka wdrożyła swoje pionierskie rozwiązanie technologiczne SkriLab w Szkole Podstawowej nr 2 w Puszczykowie.

Incredibles to zainicjowany przez Sebastiana Kulczyka w 2017 r. wszechstronny program mentoringowo-edukacyjny dla najbardziej innowacyjnych polskich start-upów. Wyróżnia go autorska formuła "szytych na miarę" warsztatów oraz indywidualnych konsultacji
z mentorami, potencjalnymi klientami, inwestorami oraz uznanymi praktykami biznesu. 

InCredibles to także platforma projektów i inspiracji wspierających rozwój polskiego ekosystemu start-upowego. We współpracy z partnerami merytorycznymi InCredibles inicjuje i współtworzy specjalistyczne raporty, debaty, publikacje oraz patronuje wydarzeniom edukacyjnym dedykowanym młodym polskim przedsiębiorcom, m.in.: MBA for Start-ups we współpracy z SGH w Warszawie, Jutronauci, zRÓWNOważeni, Raport z przyszłości, audycję Firmament w Radiu 357 oraz podcasty Liderzy na Firmamencie.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »