Studiowanie za granicą za pieniądze z Unii

Polska ma do wykorzystania ponad 330 mln euro na programy edukacyjne. Mogą z nich skorzystać wszyscy, od dzieci przedszkolnych do słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku. W piątek w Warszawie odbyła się konferencja promująca nową edycję unijnych programów edukacyjnych w latach 2007-2013.

Polska ma do wykorzystania ponad 330 mln  euro na programy edukacyjne. Mogą z nich skorzystać wszyscy, od  dzieci przedszkolnych do słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku.  W piątek w Warszawie odbyła się konferencja promująca nową edycję  unijnych programów edukacyjnych w latach 2007-2013.

Od tego roku, wszystkie dotychczas funkcjonujące programy edukacyjne UE zostały połączone i działają w ramach wspólnego programu "Uczenie się przez całe życie".

"Do tej pory poszczególne programy, takie jak Leonardo, Erasmus czy Comenius, funkcjonowały oddzielnie. Teraz są połączone w jeden wspólny program "Uczenie się przez całe życie". Mieści się w nim edukacja szkolna, szkolnictwo wyższe, kształcenie osób dorosłych i doskonalenie zawodowe. W programie zawiera się też edukacja w zakresie języków obcych i wykorzystywania nowych technologii a także międzynarodowa współpraca w dziedzinie kształcenia" - powiedział dyrektor programu "Uczenie się przez całe życie", Paweł Poszytek.

Reklama

Działanie unijnych programów edukacyjnych w Polsce koordynuje Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Jak poinformowała przedstawicielka Fundacji, Agnieszka Pietrzak, za unijne pieniądze Polacy mogą kształcić się za granicą, odbywać staże lub uczestniczyć w wolontariatach.

"Np. można dostać stypendium na studia za granicą. Podstawówka lub przedszkole może dostać dofinansowanie na współpracę ze szkołą z innego kraju" - powiedziała.

Paweł Poszytek dodał, że podobne konferencje jak ta w Warszawie, odbywają się w we wszystkich krajach członkowskich UE. Chodzi o to, aby jak najwięcej osób skorzystało z możliwości oferowanych przez unijne programy.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: studiowanie | Warszawa | uczenie się | unijne programy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »