Tańsze zakupy w Biedronce. Niewielu wie, a przy kasie wystarczy wybrać tę opcję

Biedronka powszechnie montuje w sklepach kasy samoobsługowe. Niewielu wie, że wybór jednej opcji pozwala zapłacić mniej za wybrane produkty. A na pewno dzięki wybraniu odpowiedniej funkcji na kasie samoobsługowej w Biedronce nie zapłacimy za zakupy za dużo.

  • Biedronka w swoich kasach samoobsługowych udostępnia kilka opcji, których użyć można podczas zakupów.
  • Właściwego panelu należy szukać poniżej ekranu kasy samoobsługowej. Są tam cztery przyciski po dwa w każdym rogu.
  • Klienci na te opcje dostępne na kasie nie zwracają specjalnej uwagi. Tymczasem jedna z nich może uczynić zakupy tańszymi.

Biedronka kasy samoobsługowe wprowadziła do sklepów w 2017 roku. Wciąż jednak niewielu klientów wie, że te mają specjalne przyciski. Nie z nich dotyczą bezpośrednio zakupów, ale jedna z opcji pozwolić może zapłacić mniej za zakupy. O co chodzi?

Reklama

Kasa samoobsługowa ze specjalnymi opcjami. Biedronka umieściła przyciski

Specjalna opcja dostępna na kasie samoobsługowej Biedronki pozwala zaoszczędzić na zakupach. Jej użycie może sprawić, że zapłacimy za zakupy mniej i to w pełni legalnie. Opcja mieści się u dołu panelu z wyświetlaczem, gdzie widać cztery białe ikony. Te cztery przyciski to kolejno od lewej:

  • zmiana głośności komunikatów - ikona głośnika,
  • wezwanie obsługi - ikona znaku z wykrzyknikiem,
  • skanowanie karty Moja Biedronka - ikona z aparatem,
  • tarowanie wagi w kasie - ikona zera pomiędzy dwoma grotami zwróconymi do środka.

To właśnie wciśnięcie ostatniego z przycisków może nam pomóc zapłacić mniej za zakupy. Jak łatwo się domyślić, chodzi wyłącznie o produkty sprzedawane w Biedronce na wagę. Na czym polega użycie opcji tarowania?

Biedronka w kasach samoobsługowych ma opcję na tańsze zakupy

Przycisk tarowania na kasie samoobsługowej Biedronki to opcja, o której powinniśmy pamiętać podczas zakupów towaru na wagę. Tarowanie wagi na kasie samoobsługowej daje pewność, że produkty kupowane na wagę będą zważone właściwie.

Wówczas na pewno płacimy tylko za to, co rzeczywiście położyliśmy na wadze. Kasy samoobsługowe w Biedronce nie są niezawodne, a korzystający z nich klienci, wiedzą jak awaryjne potrafią być. Wystarczy jednak wybrać tarowanie i nie będzie ryzyka narzutów czy pozostałości po wcześniejszych klientach. Na pewno więc po użyciu tarowania na kasie samoobsługowej nie zapłacimy za dużo.

Przycisk tarowania warto wciskać zanim zważymy produkty kupowane na wagę. Czasami jednak kasa samoobsługowa sama wykrywa, że waga jest nieskalibrowana, a wtedy na ekranie wyświetla się komunikat, żeby wskazany przycisk wcisnąć i wagę wytarować.

Przemysław Terlecki 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Biedronka | kasa samoobsługowa | zakupy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »