Tarcza Finansowa 2.0. Tym firmom grozi zwrot pomocy

Polski Fundusz Rozwoju alarmuje, że 1,2 tys. mikroprzedsiębiorców, którzy skorzystali z Tarczy Finansowej 2.0 nie rozliczyło się do końca lutego z otrzymanego wsparcia. Dostali dodatkowy termin, ale brak rozliczenia grozi zwrotem całej pomocy.

1,2 tys. mikroprzedsiębiorców, którzy skorzystali z Tarczy Finansowej 2.0 Grupy PFR nie rozliczyło się do końca lutego ze wsparcia. Grozi im zwrot pomocy. PFR otwiera im dodatkowe "okienko" od 15. do 28. Marca. Bardzo proszę o rozliczenie - apeluje Bartosz Marczuk, wiceprezes PFR.

PFR wyznaczył beneficjentom Tarczy Finansowej PFR 2.0 z grupy mikrofirm, którzy nie złożyli oświadczenia o rozliczeniu dodatkowy, ostateczny termin na jego złożenie w dniach od 15 do 28 marca 2022 r.

W tych dniach PFR ponownie udostępni w bankowości elektronicznej formularz oświadczenia o rozliczeniu dla mikrofirm. Po upływie tego terminu rozliczenie subwencji będzie już niemożliwe, a PFR wymagać będzie zwrotu całej kwoty udzielonego wsparcia.

Reklama

Tarcza Finansowa 2.0 była skierowana do  firm z branż, które musiały ograniczyć lub zawiesić działalność w związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z COVID-19.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: tarcza finansowa | PFR
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »