Reklama

To będzie cios w spekulantów

Zgromadzenia Parlamentarne Rady Europy popiera wprowadzenie w krajach członkowskich podatku od transakcji finansowych. Zdaniem posłów, takie rozwiązanie będzie jednym z elementów przywracania sprawiedliwości społecznej.

Zgromadzenie Parlamentarne przypomniało, że kryzys ujawnił poważne braki w funkcjonowaniu rynków finansowych, skłonność do podejmowania nadmiernego ryzyka i spekulacji. Aby uniknąć podobnych zdarzeń, wszyscy uczestnicy rynku finansowego powinni, działać bardziej odpowiedzialnie w stosunku do społeczeństwa i ponosić część kosztów.

W rezolucji podkreślono, że podatek - pobierany także od pochodnych instrumentów finansowych - winien zostać wykorzystany do lepszego zarządzania i tworzenia bardziej solidarnego społeczeństwa. Nowy podatek, stwierdzono w dokumencie, w znacznej części powinien zostać przeznaczony na naprawę szkód społecznych spowodowanych kryzysem. Zarazem, może być także skutecznym środkiem na ograniczenie oszust podatkowych w sektorze finansowym. Zgromadzenie zwróciło się do parlamentów państw członkowskich o wspieranie inicjatyw wprowadzenia podatku.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »