Reklama

UPC: W Krakowie 11 lipca redukcja analogu

Sieć kablowa UPC Polska zapowiada dla widzów w Krakowie zmiany w ofercie analogowej. Od 11 lipca br. zostanie ona zredukowana z 48 do 30 kanałów telewizyjnych. Stosowne informacje są przewijane jako pasek na kanałach Comedy Central, Polsat Sport i TVN 24 z oferty analogowej, natomiast nie widać zapowiedzi na stronie internetowej operatora.

Podobne zmiany nastąpiły już na innym obszarze wcześniej - od 1 marca ofertę analogową zredukowano m.in. w Mielcu. Tam doszło do wymiany części kanałów na inne oraz wyłączeniu grupy stacji, w efekcie końcowym w przekazie analogowym znalazło się właśnie 30 stacji, znanych głównie z cyfrowego pakietu Start. Zniknęły kanały, które były obecne w wyższych pakietach. Możliwe, że w Krakowie operacja będzie wyglądać podobnie.

Reklama

Już wtedy redakcja otrzymywała sygnały, że zbliżone zmiany będą następować stopniowo także na innych obszarach i są związane z modyfikacjami wprowadzanymi po stronie technicznej (koniec używania filtrów kanałowych - uproszczenie instalacji oraz uniezależnienie włączania/wyłączania usług od wizyt techników).

Oferta analogowa po zmianach w Mielcu wygląda tak:

1. TVP 1

2. TVP 2

3. TVP 3 (stosowna wersja regionalna, w tym przypadku Rzeszów)

4. TVN

5. TV4

6. Polsat

7. TV Puls

8. TVP Info

9. TVP Kultura

10. TVP Historia

11. TVP Polonia

12. TVP Rozrywka

13. TVP ABC

14. Polsat 2

15. ATM Rozrywka TV

16. TV6

17. TTV

18. Puls 2

19. TV Trwam (nie umieszczony w wykazach, ale jest nadawany)

20. Tele 5

21. TVS

22. Polsat Sport News

23. Stopklatka TV

24. TVN 7

25. Fokus TV

26. Eska TV

27. 4Fun.TV

28. Polo TV

29. Polonia 1

30. Galeria UPC

Choć oznacza to spore uwolnienia częstotliwości (pojawia się miejsce na aż 18 multipleksów cyfrowych), to nie przekłada się to jeszcze na rozszerzenie oferty cyfrowej (to będzie możliwe, gdy wszystkie obszary przejdą te zmiany) oraz w większości przypadków nie daje podstaw do wypowiedzenia umowy (przeważnie klienci korzystają z kanałów cyfrowych, oferta analogowa jest od dość dawna dodawana gratis bez uwzględnienia w warunkach umowy).

Aktualnie nie wiadomo, jak szybko dojdzie do podobnych zmian w innych obszarach oraz czy 11 lipca zmiany w ofercie analogowej będą dotyczyć innych obszarów - zapraszamy czytelników do sprawdzenia sytuacji w swoich miastach.

Dowiedz się więcej na temat: Kraków | telewizja | UPC Polska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »