Reklama

USA: Zakaz wydobywania gazu łupkowego przedłużony

Izba niższa parlamentu amerykańskiego stanu Nowy Jork przedłużyła zakaz wydobywania gazu łupkowego o kolejny rok. Powodem są obawy o zanieczyszczenie środowiska. Na terytorium Nowego Jorku znajduje się formacja geologiczna Marcelus, zawierająca duże złoża gazu łupkowego.

Władze tego stanu ogłosiły jednak moratorium na jego wydobycie w obawie przed zanieczyszczeniem wody pitnej. Wczoraj zakaz wydobywania gazu został przedłużony przez stanową Izbę Reprezentantów.

Decyzja ta musi zostać jeszcze zatwierdzona przez Senat co prawdopodobnie nastąpi w najbliższych dniach.

- Zanim zaczniemy wydawać pozwolenia musimy być pewni, że pozyskiwanie gazu łupkowego jest bezpieczne - oświadczył przewodniczący izby niższej parlamentu Nowego Jorku Sheldon Silver podkreślając, że zdrowie jest ważniejsze niż zyski koncernów energetycznych.

Reklama

Gaz łupkowy pozyskiwany jest poprzez tak zwane kruszenie hydrauliczne, które polega na wtryskiwaniu pod ziemię pod wysokim ciśnieniem milionów litrów wody z piaskiem i chemikaliami. Pełne skutki stosowania tej metody nie są do końca znane. Amerykański rząd zlecił kompleksowe analizy w tej sprawie. wstępny raport ma być gotowy w przyszłym roku.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »