Reklama

W Żabce będzie można wpłacać pieniądze na konto. Sieć startuje z nową usługą

Nowa usługa pozwoli użytkownikom kart Mastercard wpłacać gotówkę na konto w dowolnym sklepie sieci Żabka. Usługa o nazwie „Wpłacaj na kartę” ma być alternatywą dla wpłatomatów - poinformował portal wiadomoscihandlowe.pl.

Nowa usługa to efekt porozumienia Żabki, Mastercard oraz firmy First Data, należąca do Fiserv. Od teraz w każdym sklepie sieci Żabka w Polsce konsumenci mogą wpłacać gotówkę na konto bankowe przy użyciu wybranych kart debetowych i kredytowych Mastercard. Dzięki temu mogą szybko i wygodnie wpłacić nadmiar gotówki przy okazji codziennych zakupów, bez tracenia czasu na szukanie i odwiedzanie wpłatomatu lub oddziału banku. 

Reklama

- Jesteśmy innowacyjni i otwarci na nowe usługi oferowane w ramach naszej sieci ponad 6000 sklepów. Wspólnie z partnerami technologicznymi odpowiadamy na współczesne wyzwania rynkowe i tworzymy nową wartość dla klientów ułatwiając im codzienne życie. Teraz Żabka jest już nie tylko bankomatem, w którym można gotówkę wypłacić, ale dzięki naszej nowej usłudze - także wpłatomatem. Przy okazji zakupów klienci-posiadacze kart Mastercard będą mogli zawsze wygodnie dokonać wpłaty w każdym, pobliskim sklepie naszej sieci. Jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie spodoba się naszym klientom i będzie coraz szerzej dostępne dla właścicieli kart płatniczych - mówi Anna Grabowska wiceprezes firmy Żabka Polska.

Wymagana autoryzacja

Usługa Wpłacaj na kartę dostępna jest w ponad 6000 sklepów sieci Żabka w całej Polsce, co jak przekonuje sieć, w porównaniu do 8000 wpłatomatów działających na terenie kraju niemal podwaja liczbę punktów, w których wpłacić gotówkę na konto.

Aby skorzystać z nowej usługi, klient powinien poinformować kasjera o chęci wpłaty gotówki na konto. Sprzedawca odbiera od klienta pieniądze, które mają trafić na konto, przelicza je i wprowadza odpowiednią kwotę w systemie kasowym. Następnie klient wkłada lub zbliża swoją kartę do terminala i potwierdza transakcję kodem PIN. Podobnie jak przy rejestracji starterów GSM, przy pierwszej transakcji Wpłacaj na kartę, zgodnie z polskimi wymogami prawnymi, klient musi też podać swoje dane - imię, nazwisko, numer PESEL, serię i numer dokumentu tożsamości oraz datę jego ważności - legitymując się przy kasie dowodem osobistym lub paszportem. Korzystając z usługi po raz kolejny klient musi okazać kasjerowi dokument tożsamości.

Bez prowizji

Za dokonanie transakcji Żabka nie pobiera prowizji. Po jej realizacji klient otrzymuje od sprzedawcy potwierdzenie wpłaty. Zaksięgowane środki pojawią się na koncie w czasie od kilku do 30 minut od wykonania operacji, czasami dłużej, w zależności od banku-wydawcy karty Mastercard. Jednorazowo w kasie Żabki można wpłacić dowolną kwotę do wysokości 500 zł. Tyle wynosi również dzienny limit wpłaty na kartę w sklepach sieci Żabka.

Usługa Wpłacaj na kartę jest dostępna dla posiadaczy kart płatniczych Mastercard wydanych przez: Alior Bank, Bank BPS, Bank Ochrony Środowiska, Bank Pekao (tylko karty kredytowe), BNP Paribas, Bank Pocztowy, Credit Agricole Bank Polska, Getin Noble Bank, ING Bank Śląski, mBank, Plus Bank, Santander Bank Polska oraz SGB-BANK.

Liczą się pozytywne doświadczenia

- Naszym celem w Mastercard jest niezmiennie to, żeby płatności były możliwie szybkie, wygodne i bezpieczne. Dlatego wprowadzamy kolejne bezgotówkowe innowacje, które odpowiadają na potrzeby współczesnego klienta. Te innowacje to na przykład nasza technologia tokenizacji, która pozwala płacić zbliżeniowo również smartfonem czy inteligentnym zegarkiem, ale też usługi takie jak Płać kartą i wypłacaj czy Wpłacaj na kartę, które sprawiają, że zarządzanie finansami staje się prostsze. Dzięki nim konsumenci nie muszą poświęcać czasu na szukanie bankomatu czy wpłatomatu, mogą też czuć się bezpieczniej dzięki temu, że nie noszą przy sobie dużej ilości gotówki. Bardzo się cieszę, że razem z partnerami możemy wprowadzać takie praktyczne innowacje dla konsumentów - mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny na Polskę, Czechy i Słowację w Mastercard Europe.

- Pozytywne doświadczenie podczas płatności wpływa i poprawia znacząco jakość całego procesu obsługi klienta. Dlatego innowacje w tym obszarze, takie jak przekształcenie terminala płatniczego w wielofunkcyjne urządzenie realizowane we współpracy z Mastercard i Żabką, są dla First Data i Fiserv najwyższym priorytetem" - mówi Tomasz Przepiórka, dyrektor Departamentu Klientów Korporacyjnych na obszar EMEA, First Data należąca do Fiserv.

Usługa jest uruchomiona przez First Data i to ona jest dostawcą usługi płatniczej. Mastercard w ramach współpracy z poszczególnymi bankami umożliwia, aby karty płatnicze miały funkcjonalność wpłaty gotówki na kartę. Żabka jako agent instytucji płatniczej zapewnia sieć punktów, w których usługa będzie dostępna.

Dowiedz się więcej na temat: handel | Żabka Polska SA | karty płatnicze. PIN | bank | MasterCard

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »