Wskaźnik PMI dla Polski w III na poziomie 48,7 pkt. vs 47,6 pkt. w II - Markit

Wskaźnik PMI dla Polski w marcu osiągnął poziom 48,7 pkt. wobec 47,6 pkt. w lutym i wobec prognozy 47,4 pkt. - podała firma Markit.

Wskaźnik PMI dla Polski w marcu osiągnął poziom 48,7 pkt. wobec 47,6 pkt. w lutym i wobec prognozy 47,4 pkt. - podała firma Markit.

"Według najnowszych wyników badań PMI w marcu warunki gospodarcze w polskim sektorze wytwórczym wciąż się pogarszały. Zarówno produkcja, całkowita liczba nowych zamówień oraz poziom zatrudnienia spadły, a tempo spadku zleceń eksportowych było najszybsze od czerwca 2009. Wskaźnik Wielkości Produkcji oraz Wskaźnik Nowych Zamówień odnotowały jednak wolniejsze tempo spadku niż w lutym, co sugeruje, że osłabienie koniunktury w przemyśle zwalnia. Wskazują na to również oczekiwania polskich producentów odnośnie przyszłej produkcji, które w marcu były najwyższe od sześciu miesięcy" - napisano w komentarzu.

Reklama

"W związku z wciąż pogarszającymi się warunkami w niemieckim sektorze przemysłowym w marcu (zgodnie z wstępnymi szacunkami) prawdopodobne jest, że w najbliższym czasie Polska będzie nadal odczuwać skutki osłabienia swojego zachodniego sąsiada" - dodano.

- - - - -

Indeks PMI w strefie euro w przemyśle w III wyniósł 47,5 pkt. - Markit

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym strefy euro, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w marcu 47,5 pkt. wobec 49,3 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podano końcowe wyliczenia.

Wstępnie szacowano, że indeks wyniesie 47,6 pkt.

- - - - -

Wartość wskaźnika PMI powyżej 50 punktów oznacza ożywienie w sektorze.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT 2018

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »