Wybieramy 7 antycudów Polski!

Ile osób w Polsce myślało o tym, aby wysadzić w powietrze warszawski Pałac Kultury i Nauki? Relikt minionej epoki - obiekt z pewnością kontrowersyjny. Jedni patrzą na niego z jawną odrazą, inni z sentymentem. W całym kraju jest mnóstwo obiektów, które na zawsze pozostaną dowodem nieudolności ich twórców. Teraz mamy szansę, by wytknąć je palcami. Stwórzmy wspólnie listę siedmiu antycudów Polski!

Podanie jako przykład Pałacu Kultury i Nauki nie jest złośliwym gestem wobec mieszkańców Warszawy. Na dowód tego, Kraków nominuje do miana antycudu Polski słynnego "szkieletora" (na zdjęciu). Zachęcamy internautów do typowania kolejnych obiektów.

Szkieletor to nieoficjalna nazwa niedokończonego wieżowca górującego nad centrum grodu Kraka. Inwestycję rozpoczęto w 1975 roku. Tuż obok ronda Mogilskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego, stanął 92-metrowy wieżowiec, który miał być siedzibą Naczelnej Organizacji Technicznej. Budowy jednak nie dokończono. Jego wyburzenie planowane jest od lat. Jednak obiekt jak stał, tak stoi. Na stałe wrósł w krajobraz zabytkowej części miasta, strasząc kolejne pokolenia swoim wyglądem...

Reklama

Przez lata, z powodu niejasnej sytuacji prawnej gruntu, na którym stoi, nie udało się go sprzedać. Dwa lata temu w ciemnym tunelu pojawiło się światełko. Za 30 milionów złotych kupiła go firma, która zamierza zachować ten 24-kondygnacyjny budynek, a także powiększyć go, tworząc wielofunkcyjny kompleks. Zamiast straszydła - hotel, ekskluzywne apartamenty, restauracje... Inwestorzy powinni się jednak spieszyć, nim ktoś pomyśli o wpisaniu obiektu do rejestru zabytków.

Zachęcamy do wysyłania zdjęć obiektów na adres biznes@firma.interia.pl. Najciekawsze zostaną opublikowane w portalu INTERIA.PL.

AB

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Na zawsze | obiekt | Polskie | pałac kultury i nauki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »