Reklama

Z LOT-em taniej do Stambułu

Jeszcze tylko przez kilka dni można skorzystać z wyjątkowej promocji przygotowanej przez LOT. Oferta obejmuje bezpośrednie loty z Warszawy do Stambułu w bardzo atrakcyjnych cenach - idealnie na wakacje!

Do Turcji już za 600 złotych!

Promocyjna pula biletów objęła połączenia pomiędzy lotniskiem Warszawa - Chopin a Stambuł-Ataturk. W ramach oferty ceny za przelot zaczynają się już od 605 złotych. Kwota ta dotyczy taryfy LOT Economy Class, jednak równie atrakcyjnych rabatów można spodziewać się w przypadku Premium Economy. Wówczas opłata za bilet może wynosić już 1639 złotych. Rejsy objęte pulą będą odbywały się od 1 czerwca do końca tego roku.

Promocja rozpoczęła się 21 kwietnia i potrwa jeszcze tylko przez kilka dni. Bilety w tak atrakcyjnych cenach można kupić tylko do końca długiego weekendu, czyli do 3 maja. Najtańsze przeloty w korzystnych terminach znajdziecie na Tanich lotach.

Reklama

Economy Class - czego się spodziewać?

Przelot do Stambułu z LOT-em gwarantuje komfortową podróż. Po pierwsze, kurs łączy bezpośrednio Warszawę z głównym portem tureckiej stolicy, położonym bliżej od miasta niż Sabiha Gokcen. Po drugie, oferowana przez polskiego przewoźnika taryfa jest idealna dla tych, którzy planują spędzić w słonecznym kraju nawet dłuższe wakacje. Proponowana opłata obejmuje bowiem jeden bagaż podręczny o maksymalnej wadze 8 kilogramów oraz bagaż rejestrowany, którego masa może wynieść aż 23 kilogramy! Dodatkowo już na pokładzie każdy pasażer otrzyma bezpłatną wodę i przekąskę.

Turcja - jak przygotować się do wyjazdu

Turcja należy do państw, w których polscy obywatele objęci są obowiązkiem wizowym. Podstawowym dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy kraju jest paszport. Powinien być on ważny nie mniej niż 60 dni dłużej od przyznawanej wizy. Dodatkowym wymogiem jest to, aby znajdowała się w nim przynajmniej jedna wolna strona - właśnie po to, by można było na niej umieścić zgodę na wjazd.

Sama wiza turystyczna wydawana jest na 180 dni, w trakcie których na terenie Turcji można spędzić ich 90. Czas ten liczy się od dnia wjazdu do kraju. W praktyce oznacza to, że po wykorzystaniu tego trzymiesięcznego limitu nie można otrzymać kolejnej zgody do momentu wygaśnięcia pierwszej, półrocznej.

Procedura wizowa w przypadku Turcji jest bardzo prosta. Zgodę na pobyt można uzyskać przez złożenie odpowiedniego wniosku na platformie internetowej E-visa. Opłata wynosi wówczas 20 $, a potwierdzenie wydania dokumentu zostanie przesłane drogą mailową. Należy je potem przedstawić podczas kontroli granicznej.

W ubiegłym roku premier Turcji obiecał polskim obywatelom zniesienie obowiązku wizowego. Deklaracja wciąż jest podtrzymywana, nie pojawił się jednak jeszcze żaden oficjalny termin wprowadzenia zmian.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »