Żabka nagle zdecydowała o wycofaniu z tych miast. Usługa działa już tylko w dwóch

Żabka zdecydowała się na ograniczenie zasięgu swojej usługi Żabka Jush. Dotąd sieciówka z Poznania stopniowo rozszerzała zakres dostępności do Żabka Jush, ale w ostatnim czasie funkcjonalność została znacznie ograniczona. W większości miast już z niej nie skorzystamy - zostały tylko 2 lokalizacje, gdzie klienci Żabki jeszcze mogą ją wybrać. Jak sieciówka tłumaczy wygaszanie Żabka Jush?

  • Żabka zdecydowała się wycofać usługę Żabka Jush z 5 spośród 7 miast, w których dotąd była oferowana.
  • Sieć nie wskazuje dokładnie powodu wygaszenia funkcjonalności, ale mówi o "pilotażu" w części miast.
  • Na wycofaniu Żabka Jush korzysta już konkurencja. Aplikacja Lisek uruchomiła akcję real time marketing.

Żabka jeszcze niedawno uruchamiała usługę Żabka Jush w kolejnych lokalizacjach i reklamowała ją hasłem "Dobrze, że możesz zamówić". Dzięki niej mogliśmy zamówić zakupy ze sklepów na wyznaczonym obszarze i otrzymać je krótkim czasie pod drzwi. Tymczasem okazuje się, że poznańska sieciówka w większości dotąd dostępnych w Żabka Jush lokalizacji zarządziła wygaszenie funkcjonalności. Z Żabka Jush skorzystamy już tylko w 2 miastach Polski.

Reklama

Żabka Jush znika po cichu. Usługi nie ma już w tych miastach

Żabka Jush wystartowała w w 2021 roku i od tej pory objęła w sumie 7 miast w całym kraju. Wśród nich znaleźć można było nie tylko największe wojewódzkie miejscowości, a w sumie usługa dostępna była jeszcze do niedawna w:

  • Warszawie,
  • Krakowie,
  • Poznaniu,
  • Gdańsku,
  • Sopocie,
  • Katowicach,
  • Piasecznie.

- Żabka Jush jest po to, by ułatwić Ci życie! W ofercie mamy ponad 1500 produktów, w tym pieczywo, nabiał, słodycze, dania gotowe, przekąski, chemię domową i wiele innych produktów, które dowieziemy Ci nawet w 15 minut! - czytamy na stronie internetowej usługi. Dzięki niej klienci mieli otrzymać zakupy szybko i sprawnie, co było przecież szczególnie popularne w dobie pandemii koronawirusa. 2021 rok upłynął w cieniu globalnej zarazy, która ograniczała kontakty międzyludzkie.

Portal Wiadomości Handlowe przypomina, że szefostwo Żabki wskazywało nawet na 1 mld zł obrotów uzyskanych dzięki Żabka Jush w perspektywie 3-5 lat. Okazuje się jednak, że nagle i bez rozgłosu Żabka Jush została wycofana z 5 miast, co raczej nie wskazuje na sukces komercyjny. Obecnie skorzystać z usługi można tylko w Warszawie i Krakowie.

Dlaczego Żabka zdecydowała się wycofać Żabka Jush w 5 miastach?

O decyzję dotyczącą wycofania Żabka Jush z 5 miast zapytał wspomniany portal branżowy. W odpowiedzi biura prasowego sieci Żabka Wiadomości Handlowe otrzymały zapewnienia, że Żabka Jush z Warszawy i Krakowa nie zniknie. Usługa była tam wdrażana w pierwszej kolejności, a w następnych 5 miastach uruchomiono ją w ramach pilotażu. Po okresie jej funkcjonowania zdecydowano się jednak wycofać Żabka Jush, jednak klienci będą mogli w tych miejscowościach korzystać z nocnych dostaw organizowanych wespół z internetowym marketem Delio.

- W efekcie pilotażu pozostawiamy w tych miastach usługę "Delio dostawy w nocy", która umożliwia realizację zamówień spośród ok. 4 tys. produktów w godzinach od 2.00-8.00 - poinformowało biuro prasowe Żabki.

Co więcej, w przypadku Krakowa i Warszawy sieć zapowiada nawet rozwój usługi Żabka Jush, ponieważ to w tych dwóch lokalizacjach widzi największy potencjał na rozwój funkcjonalności. Wszystko wskazuje więc na to, że prowadzenie Żabka Jush w Gdańsku, Sopocie, Piasecnie, Katowicach i Poznaniu nie było opłacalne. W przypadku tego ostatniego miasta może to mieć symboliczny wymiar, ponieważ to matecznik Żabki.

Na wygaszaniu Żabka Jush korzysta konkurencja. Lisek dowozi taniej z kodem

Wycofanie Żabka Jush z 5 wspomnianych miast nie pozostało bez wpływu na lokalny rynek dostaw zakupów. Z okazji skorzystał Lisek, czyli aplikacja reklamująca się hasłem "Sklep, ale w telefonie". Aplikacja przekonująca, że dowozi zakupy w kwadrans, zaoferowała klientom w miastach, w których Żabka zdecydowała się wycofać swoją usługę, zniżkę na zamówienie. Real time marketing zadziałał i obecnie Lisek oferuje zniżkę 20 zł na zakupy o wartości przynajmniej 50 zł. Korzystając z aplikacji Lisek wystarczy wpisać hasło "PAPAJUSH".

Przemysław Terlecki 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Żabka Polska SA | sklep | miasta | usługa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »