Reklama

Equilis inwestuje w Polsce - pierwszy projekt zrealizuje wspólnie z Acteeum

Jeden z największych belgijskich deweloperów komercyjnych i mieszkaniowych rozpoczyna działalność w Polsce. Pierwszą znaczącą inwestycją Equilis w Polsce będzie centrum handlowe Galeria Chełm, które powstanie w formule joint-venture z Acteeum Group.

Equilis planuje także projekt mieszkaniowy w Warszawie. Od 2006 roku Equilis zrealizował budynki komercyjne o łącznej powierzchni ćwierć miliona metrów kwadratowych oraz blisko 580 mieszkań. Jednym z najbardziej znanych projektów firmy w rodzimej Belgii jest dzielnica handlowa Docks Bruxsel otwarta w 2016 roku. Do tej pory Equilis działał również we Francji, Hiszpanii, Luksemburgu, Holandii i Portugalii. Portfel firmy obejmujący inwestycje w budowie lub przygotowaniu to kolejne 125 000 m kw. powierzchni na wynajem i ponad 2 100 lokali mieszkalnych.

Pora na Polskę

Reklama

"Wybór projektu handlowego jako pierwszej inwestycji w Polsce jest dla nas oczywisty. Equilis wywodzi się z handlu. Nasza decyzja o rozpoczęciu działalności w Polsce to efekt stabilnej sytuacji gospodarczej kraju, wpływającej na dobrą kondycję rynku nieruchomości. Do zaistnienia w sektorze centrów handlowych skłoniła nas rosnąca konsumpcja, stymulowana przez wzrost płac i dobre nastroje klientów, a także potencjał lokalizacji, którą dysponujemy. W Chełmie chcemy stworzyć miejsce zakupów, jakiego w tym mieście dotąd nie było" - mówi Monika Woźniak-Zawioła, dyrektor generalny Equilis w Polsce.

Galeria Chełm będzie pierwszym nowoczesnym centrum handlowym w jedynym byłym mieście wojewódzkim bez takiego obiektu. Na powierzchni 17 500 m kw. powstanie 55 sklepów. Do dyspozycji klientów będzie parking mieszczący pół tysiąca aut. Dzięki dogodnej lokalizacji, galeria może stać się preferowanym miejscem zakupów dla około 300 tysięcy mieszkańców w obszarze dojazdu do 45 minut - nie tylko z Chełma i okolic, ale też pobliskiej Ukrainy i Białorusi.

Partnerstwo Equilis i Acteeum

Koszt inwestycji realizowanej wspólnie przez Equilis i Acteeum Group wyniesie około 30 mln euro.

- Galeria Chełm to kolejne przedsięwzięcie realizowane przez Acteeum jako joint-venture z dużym inwestorem instytucjonalnym lub prywatnym. Tym razem łączymy nasze kompetencje w branży centrów handlowych w Polsce z międzynarodowym doświadczeniem Equilis. 70 proc. powierzchni Galerii Chełm zostało już wynajęte, co świadczy o bardzo dużym zapotrzebowaniu na taki obiekt w tym mieście - komentuje Tomasz Szewczyk, partner zarządzający Acteeum Central Europe.

Acteeum uczestniczyło do tej pory w realizacji siedmiu centrów handlowych o łącznej powierzchni najmu 250 000 m kw., w tym: VIVO! Stalowa Wola i VIVO! Krosno (we współpracy z Immofinanz), Galerii Wołomin i Galerii Tomaszów (wraz z NEPI Rockcastle), Galerii Solnej w Inowrocławiu (zrealizowanej z Libra Project i sprzedanej EPP w 2017 roku), a także rozbudowie centrów Ogrody w Elblągu oraz Sarni Stok w Bielsku-Białej (razem z CBRE Global Investors).

Rozpoczęcie budowy planowane jest jeszcze w tym roku, a zakończenie w drugiej połowie 2019 roku.

Equilis również w stolicy

Portfolio inwestycji przygotowywanych przez Equilis obejmuje też inwestycję mieszkaniową przy ulicy Bukowińskiej w Warszawie. W 11-kondygnacyjnym budynku znajdzie się ok. 100 lokali mieszkalnych i usługowych, w tym przestrzeń handlowo-usługowa na parterze, a także dwupoziomowy parking podziemny. Inwestor oczekuje na zakończenie procesu administracyjnego i otrzymanie pozwolenia na budowę.

- - - - -

Equilis

Equilis to firma deweloperska założona w 2006 roku przez Carla Mestdagha z założeniem prowadzenia działalności na belgijskim rynku nieruchomości. Teraz realizuje i wspiera projekty handlowe, mieszkaniowe, biurowe i rewitalizacyjne, domy seniora, akademiki, parkingi, a także miejsca rozrywki, przestrzenie kulturalne i publiczne. Equilis zrealizował do tej pory inwestycje komercyjne o łącznej powierzchni 250 000 m kw. oraz 577 lokali mieszkalnych, a w budowie lub przygotowaniu posiada kolejne 125 000 m kw. powierzchni na wynajem i 2 109 mieszkań. Działalność Equilis w Europie jest zdywersyfikowana pod względem sektorowym i geograficznym, obejmując wszystkie aspekty procesu inwestycyjnego. Aktualnie firma ma oddziały w Belgii, Francji, Hiszpanii, Luksemburgu, Holandii, Portugalii i Polsce. W 2018 roku planuje również debiut na kolejnych rynkach.

Acteeum Group

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, podejmując się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów. Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Chcesz kupić/sprzedać mieszkanie? Przejrzyj oferty w serwisie Nieruchomości INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »