Reklama

Jakie mieszkania kupujemy najchętniej? Duże zmiany na rynku

Najchętniej kupujemy mieszkania o 20 proc. mniejsze, niż było to przed dziesięciu laty. Największy jest popyt na bardzo małe mieszkania. Zmalało też zainteresowanie przenoszeniem się z miasta na jego obrzeża.

- Kupujemy mieszkania o kilka, a nawet o kilkanaście metrów kwadratowych mniejsze, niż to było przed dekadą - mówi w rozmowie z MarketNews24 Jacek Zengteler, członek zarządu Yareal Polska sp. z o.o., dyrektor Działu Projektów Mieszkaniowych. - Przekłada się to później na niższe koszty życia w takim mieszkaniu.

Reklama

Szanujemy nasze pieniądze i przestrzeń, w której żyjemy. Każdy metr powierzchni powinien być zaplanowany optymalnie. W sposób kompaktowy, czyli zapewniający więcej małych pokoi, ze względu na plany dotyczące powiększenia się rodziny.

- Bardzo poszukiwane są mieszkania małe, które najłatwiej wynająć i najłatwiej sprzedać - ocenia Jacek Zengteler.

Natomiast nie zmieniły się oczekiwania dotyczące segmentu premium. Tu nadal najważniejsze jest połączenie komfortu z prestiżem.

Dowiedz się więcej na temat: rynek mieszkaniowy | mieszkanie | nieruchomości

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »