Łatwy sposób, by zyskać na nieruchomości

Rynek nieruchomości w krajach Unii Europejskiej nie ma już ograniczeń dla polskich inwestorów. Ponadto większość nieruchomości na rynku starej Unii ma ceny porównywalne do rynku warszawskiego.

Takie zmiany na rynku zagranicznych nieruchomości sprawiają, że Polacy, których stać na zakup nieruchomości w Warszawie mogliby pozwolić sobie na kupno nieruchomości za granicą.

Dodatkowe wsparcie dla inwestorów planujących tego typu zakup, oferują wyspecjalizowane firmy reprezentujące międzynarodowe agencje nieruchomości. W sytuacji, gdy polskie banki odmawiają udzielenia kredytu na zakup nieruchomości za granicą, firmy te wspomagają inwestorów poprzez wykazywanie różnych możliwości finansowania inwestycji.

Jak finansować inwestycje?

Pierwszą tego typu możliwością jest kredyt hipoteczny w bankach zagranicznych. Podstawowe zasady udzielania takiego kredytu nie różnią się znacznie od finansowania i zakupu nieruchomości w Polsce.

Drugą możliwością jest zakup nieruchomości jako lokaty kapitału. W ten sposób zwrot inwestycji opiera się na zwiększeniu wartości nieruchomości bądź też dochodu z dalszego wynajmu.

Reklama

Umowa leasingowa na nieruchomości

Kolejną możliwością są oferty zapewniające gwarancję stopy zwrotu. Gwarancję tego typu inwestycji stanowi podpisana umowa leasingowa pomiędzy kupującym a zarządcą nieruchomościami, który zajmuje się wynajmem apartamentu. Inwestor w ten sposób nabywa prawa własności do nieruchomości i jednocześnie wydzierżawia ją z powrotem zarządcy nieruchomości. Zarządcą w tym wypadku jest firma specjalizująca się w utrzymaniu nieruchomości oraz jej wynajmie przez określony wieloletni okres czasu.

Zysk bez ryzyka?

Właściciel w zamian za oddanie nieruchomości w dzierżawę otrzymuje gwarantowaną stopę zwrotu niezależnie od tego, jak jest wynajmowany apartament. Szczegółowe warunki i wielkość stopy zwrotu zasadniczo różnią się dla poszczególnych projektów nieruchomości. W niektórych zysk z wynajmu obliczany jest netto, po odliczeniu opłat komunalnych. W innych przypadkach jest on z kolei podawany brutto przed odliczeniem wspomnianych kosztów.

Stopa zwrotu zagwarantowana

Warto w tym miejscu zauważyć, że stopa zwrotu jest zagwarantowana niezależnie od tego, czy dany apartament jest wynajmowany czy też nie. Dbałość o jak największe obłożenie wynajmem nieruchomości powinna zapewnić firma nią zarządzająca. Ze względu na fakt, że właściciel ma również możliwość do korzystania z nieruchomości, to ilość tygodni, podczas których pozostaje ona do jego dyspozycji jest przeważnie uzgadniana z góry z firmą zarządzającą. Warto zaznaczyć, że zazwyczaj właściciel nieruchomości ma do dyspozycji nie więcej niż trzy tygodnie, dzięki czemu zarządca ma dostęp do apartamentu przez pozostałą część roku i tym samym generuje zysk dla właściciela. Jeżeli natomiast klient chciałby korzystać z nieruchomości przez dłuższy czas, to wówczas gwarantowana stopa zwrotu nie może ulec zmianie.

Chcesz kupić/sprzedać mieszkanie? Przejrzyj oferty w serwisie Nieruchomości INTERIA.PL

Gazeta Finansowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »