Reklama

Najbardziej atrakcyjne osiedla dla dzieci

Bezpieczeństwo, tereny zielone, place zabaw i placówki oświatowe - to najważniejsze atuty osiedli mieszkaniowych dla rodzin z dziećmi. Ważna jest też bliskość obiektów rozrywkowych i sportowych. Za taką lokalizację zwykle trzeba dopłacić, ale są wyjątki.

Home Broker wytypował osiedla najlepiej dostosowane dla rodzin z dziećmi. W zestawieniu znalazły się zarówno nowe inwestycje, jak i starsze osiedla, często w budownictwie z lat 70. Zaletami tych pierwszych są bezpieczeństwo (tereny ogrodzone, strzeżone), wyposażenie w place zabaw dostępne tylko dla mieszkańców osiedla czy liczne towarzystwo innych rodzin z dziećmi.

W przypadku starszego budownictwa największe korzyści to zwykle infrastruktura: bliskość szkół, przedszkoli i żłobków i dobra komunikacja. Również i na starszych osiedlach coraz częściej spotyka się dziś nowoczesne place zabaw, aczkolwiek są one ogólnie dostępne. Ich zaletą jest ponadto przestrzeń.

Reklama

Place zabaw, boiska, a dla starszych - miejsce do grillowania

We Wrocławiu doradcy Home Broker polecają dwie prorodzinne inwestycje deweloperskie. Jedną z nich są "Cztery Pory Roku". Na terenie osiedla znajdują się przedszkole, plac zabaw, a dla starszych dzieci i nastolatków także boisko oraz miejsce do grillowania. Osiedle jest ciche, jednak sporo oddalone od centrum miasta. Ceny w tej inwestycji oscylują w granicach 6200 - 7300 zł za m kw.

Ciekawe rozwiązanie zastosowano także na osiedlu "Verity Rosa" na Grabiszynku we Wrocławiu. Plac zabaw jest tu monitorowany, co podnosi bezpieczeństwo (rodzice mogą oglądać w domu, w telewizji kablowej, dzieci bawiące się na placu zabaw). Ponadto osiedle położone jest w sąsiedztwie terenów zielonych - ogrodów działkowych i parku Grabiszyńskiego. Za dobrą lokalizację i standard budynku trzeba zapłacić od 7500 do 8600 zł za m kw., a więc ceny nie są niskie.

Ważny dojazd do centrum

W Szczecinie - w opinii doradców Home Broker - wyjątkowo atrakcyjnym miejscem do mieszkania dla dzieci jest inwestycja "Karolkowa Park" położona w dzielnicy Bezrzecze. W okolicy znajdują się głównie niskie bloki wielorodzinne, a sama dzielnica uznawana jest za bezpieczną i prestiżową z łatwym dojazdem do centrum. W bliskim sąsiedztwie znajduje się przedszkole, szkoła oraz tereny leśne. Dla nastolatków dużym plusem może być natomiast łatwy dojazd do centrum miasta. Cena - 5200 zł za m kw. - jest bliska średniej w stolicy województwa Zachodniopomorskiego.

Duży wybór w Toruniu

Doradcy w Toruniu doradcy wytypowali zarówno nowe, jak i starsze osiedla, które są atrakcyjne dla rodzin z dziećmi. Najtańsze polecane osiedle to Rubinkowo I. Jest to osiedle zbudowane na przełomie lat 70 i 80 w technologii wielkopłytowej. W związku z niskim standardem zabudowy ceny za metr oscylują tu w widełkach 3500 - 4000 zł. W przypadku starszych dużych blokowisk regułą jest, że infrastruktura jest dobrze rozbudowana. Tak samo jest i na omawianym osiedlu - dobra komunikacja oraz bliskość szkół, sklepów i placów zabaw.

Nieco młodsza zabudowa jest natomiast na terenie osiedla Koniuchy. Wzniesiono je około 10 - 20 lat temu. Tutaj, tak jak i w Rubinkowie, zdążyła rozwinąć się dogodna infrastruktura, mogąca zaspokoić potrzeby rodziców i ich pociech. W tej lokalizacji możliwe jest też nabycie lokalu na strzeżonym osiedlu, co bez wątpienia podwyższa poziom bezpieczeństwa. Ponadto do dyspozycji dzieci są place zabaw, boiska i szkoły. Ceny ofertowe, to średnio 5000 zł za m kw.

Osiedle "Przy Lesie" jest natomiast najmłodszym z polecanych w Toruniu. Zbudowane zostało w 2006 roku i dominują tu czteropiętrowe budynki wielorodzinne. Doradcy zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo oraz bliskość sklepów dyskontowych i szkoły. Osiedle jest zamknięte, strzeżone i monitorowane. Ceny są jednak najwyższe - od 5500 do 6000 zł za m kw.

Planetarium i wesołe miasteczko w Katowicach

Także w Katowicach można dobrać propozycję dla rodziców w zależności od grubości portfela. Średnio za 3900 zł za m kw. oferowane są mieszkania na Osiedlu Tysiąclecia. Zbudowane ono zostało w latach 70 - 80, w technologii wielkopłytowej. Doradcy zwracają tu uwagę na szeroką ofertę rozrywkową dla najmłodszych - planetarium, zoo i wesołe miasteczko. Nastolatkom przyda się dobre połączenie z centrum miasta oraz rozwinięta infrastruktura.

Rodzicom z zasobniejszym portfelem polecić można Osiedle Bażantów (południe Katowic). Jest to nowy kompleks apartamentowców i domów w zabudowie szeregowej. Ceny lokali oscylują w granicach 4000 - 5500 zł za m kw. Do dyspozycji najmłodszych są plac zabaw, a dla starszych dzieci szkoła tańca. Od września na terenie osiedla mają zacząć działać prywatna szkoła podstawowa i gimnazjum.

Najnowocześniejszy plac zabaw

W Warszawie za najlepsze osiedle dla najmłodszych doradcy Home Broker uważają okolice ulicy Obrońców Tobruku w sąsiedztwie fortu Bema na Bemowie. Część fortyfikacji została przekształcona w park, gdzie mieści się największy i najnowocześniejszy plac zabaw. Plusem jest też pełna infrastruktura z kinami, szkołami i galerią oraz dobra komunikacja z centrum miasta. Za te udogodnienia trzeba jednak zapłacić od 9000 do 13000 zł za m kw.

Atrakcyjnym rozwiązaniem może być także Marina Mokotów. Jest to zamknięty kompleks na terenie Górnego Mokotowa z rozwiniętą infrastrukturą wewnątrz osiedla. Do dyspozycji mieszkańców jest sztuczne jezioro, boiska oraz alejki spacerowe.

W pobliżu opiekę medyczną możne także zapewnić prywatna przychodnia. Niestety ceny mieszkań są bardzo wysokie - od 1100 do nawet 17000 za m kw.

Bartosz Turek, Katarzyna Siwek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »