- Nie wycofujemy się z tego zobowiązania. Program wyborczy realizuje się przez 4 lata, a my nie rządzimy jeszcze nawet 2 lat - powiedział wczoraj minister Kowalczyk.
Dzisiaj jednak Mateusz Morawiecki temu zaprzeczył. Nie zamierzamy zmieniać VAT-u, on jest na tym poziomie od kilku lat - stwierdził wicepremier.
Niższy VAT nie zostanie wprowadzony, bo Polski, jak na razie, na to nie stać. Obniżka VAT-u o jeden punkt to koszt 7-8 miliardów złotych.
Wicepremier Morawiecki podkreśla, że te pieniądze są teraz bardzo potrzebne - na program 500 plus, służbę zdrowia, szkoły, modernizację wojska.
Dlatego, jak wynika ze słów Morawieckiego, na obniżkę VAT-u przez rząd PiS nie ma co liczyć.
Krzysztof Berenda









