Podatki od lokat bankowych w przyszłym tygodniu

Wszystko wskazuje na to, że dopiero z końcem przyszłego tygodnia rząd odbierze oszczędzającym możliwość ucieczki przed podatkiem od zysków z oszczędności.

Wszystko wskazuje na to, że dopiero z końcem przyszłego tygodnia rząd odbierze oszczędzającym możliwość ucieczki przed podatkiem od zysków z oszczędności.

Wszystko zależy od tempa prac parlamentu nad ustawą podnoszącą w przyszłym roku podatki i wprowadzającą nowy - od zarobionych na oszczędzaniu pieniędzy. Nowe prawo zakłada bowiem 20-procentowy podatek od bankowych oszczędności.

Dzisiaj nad zmienionymi przepisami w ustawie o podatkach od osób fizycznych pracuje Senat. Według wcześniejszych planów swoje prace miał zakończyć już dzisiaj. Tak się jednak nie stanie. Senatorowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej - za namową ministra finansów - wprowadzą zmiany do projektu ustawy. I nie miałyby to być wyłącznie zmiany natury technicznej, ale też zmiany merytoryczne, uszczelniające system zabierania oszczędzającym część zysków.

Reklama

Już samo wprowadzenie przez Senat jakichkolwiek poprawek oznacza, że zmianami w PIT-cie będzie się musiał jeszcze raz zająć Sejm, zanim dokument trafi na biurko prezydenta i zostanie opublikowany

w "Dzienniku Ustaw". Ta data będzie datą graniczną. Po publikacji ustawy osoby lokujące pieniądze w bankach trafią w sidła fisksua. W odróżnieniu bowiem od reszty zmian podatkowych wprowadzanych od początku przyszłego roku, przepisy o podatku od zysków z oszczędności wchodzą w życie w dniu ich ogłoszenia.

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: podatki | lokata bankowa | lokaty bankowe | oszczędności

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »