Reklama

Politycy na odsiecz podatnikom

Skończył się czas na rozliczenie z fiskusem, a politycy prześcigają się w pomysłach na ułatwienie życia podatnikom. Unia Polityki Realnej chce zlikwidować PIT. Jak twierdzą jej liderzy, pomysł różni się od podobnego, który 29 kwietnia br.przedstawiły Fundacja Republikańska oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Obie organizacje postulowały likwidację PIT-u i zastąpienie go podatkiem od funduszu płac. Podobnie jest z Unią Polityki Realnej, której szef Bartosz Jóźwiak zastrzega, że pomysł jego partii jest lepszy, ponieważ idzie dalej i zakłada wprowadzenie 1-2 procentowego podatku obrotowego, który byłby nałożony także na wielkie zagraniczne koncerny, które zdaniem szefa IPR, unikają dziś płacenia daniny na rzecz państwa.

Reklama

Zaletą takiego rozwiązania ma być zmniejszenie administracji podatkowej i w konsekwencji wielomilionowe oszczędności. Jak rozwiązania UPR zmieniłyby życie Polaków? Najbardziej odczuwalny byłby brak kontaktu z fiskusem w postaci składania zeznania podatkowego.

Partia zastrzega, że bez ograniczenia wydatków budżetowych nie da się przeprowadzić tej reformy. Unia Polityki Realnej nie wykluczyła także współpracy z Fundacją Republikańską oraz Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców w sprawie likwidacji PIT-u. Obie organizacje przedstawiły podobne rozwiązanie, którego konsultacje potrwają do września. Wówczas Fundacja i Związek planują rozpocząć zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy zmieniającej system podatkowy.

Zagłosuj w internetowym referendum w sprawie OFE

Dowiedz się więcej na temat: politycy | podatnik | podatnicy | UPR | polityków | odsiecz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »