Reklama

​Rozlicz PIT online i nie przegap żadnej ulgi, która ci przysługuje!

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną sale obsługi podatników w urzędach są zamknięte. Rozliczając się przez internet, dbasz nie tylko o szybszy zwrot podatku, ale także o wysokość należnego zwrotu. Wszystko dzięki ulgom, których nie sposób pominąć, rozliczając się ze sprawdzonym programem PIT.

Przepisy przewidują dwa typy odliczeń - odliczenie od dochodu, efektem którego jest otrzymanie wyższego zwrotu oraz odliczenie od podatku, dzięki któremu płacony podatek będzie niższy. Chcesz mieć pewność, że nie pominiesz żadnej przysługującej Ci ulgi? Rozlicz PIT online ze sprawdzonym programem, dzięki któremu uwzględnisz wszystkie należne odliczenia.

Odliczenia od PODATKU 2019

Chcesz zapłacić niższy podatek? Sprawdź, jakich dokumentów potrzebujesz, ubiegając się o jedno z poniższych odliczeń od podatku 2019:

Reklama

1. Składki zdrowotne - w przypadku pracowników składki zdrowotne są wykazane na PIT-11 od pracodawcy/zleceniodawcy. W przypadku działalności gospodarczej odlicza się składki zdrowotne na podstawie zapłaconych składek - trzeba mieć dowody wpłat.

2. Ulga prorodzinna (tzw. na dzieci) - przy ubieganiu się o to odliczanie niezbędne będzie posiadanie aktu urodzenia dziecka lub dokumentu potwierdzającego prawo do opieki nad dzieckiem.

3. Odliczenie za pracę za granicą (tzw. abolicyjna) - jeżeli chcesz odliczyć kwotę podatku z zagranicy, musisz posiadać dokument z kraju, w którym pracowałeś (odpowiednik PIT-11). Rozliczając w PIT dochody zagraniczne, unikniesz podwójnego opodatkowania.

Odliczenia od DOCHODU 2019

W tych niepewnych czasach warto zadbać o każdą złotówkę! Uwzględniając wszystkie przysługujące Ci ulgi od dochodu 2019, możesz otrzymać więcej pieniędzy z tytułu zwrotu. Sprawdź, jakich dokumentów potrzebujesz:

1. Odliczenie IKZE (związane z kontem emerytalnym) - wystarczy, że będziesz mieć dokument potwierdzający wartość pobranych lub zapłaconych składek.

2. Odliczenie składek ZUS - kwota składek jest wskazana na PIT-11 od pracodawcy/zleceniodawcy.

3. Ulga na leki - w przypadku tej ulgi niezbędne będzie nie tylko potwierdzenie wydatku, ale także zaświadczenie lekarskie o konieczności stosowania leków.

4. Ulga na samochód - osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, które posiadają akt własności/współwłasności pojazdu mogą uwzględnić tę ulgę, która wynosi 2280,00 zł.

5. Ulga na sprzęt rehabilitacyjny - to kolejne odliczenie dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, wystarczy dowód poniesienia wydatku związanego ze sprzętem.

Skorzystanie z trzech powyższych ulg wiąże się ze spełnieniem dodatkowych, szczegółowych warunków, na szczęście program do rozliczeń PIT przeprowadzi Cię przez to prościej niż "czysty" formularz.

6. Odliczenia dla krwiodawców - oddajesz krew? Możesz ubiegać się o odliczenie w wysokości maksymalnie 6 proc. dochodu. By to zrobić, nie wystarczy książeczka krwiodawcy - odbierz odpowiednie potwierdzenie ze stacji krwiodawstwa.

7. Odliczenia od darowizn (na cele charytatywno-opiekuńcze Kościołów, na Kościół (kult), na organizacje społeczne) - ubiegając się o te odliczenia, trzeba przygotować dokumenty zawierające informacje, kto, kiedy i ile przekazał. W przypadku tej pierwszej niezbędne będzie także potwierdzenie przyjęcia darowizny, a dodatkowo - potwierdzenie realizacji celu przez Kościół (w terminie 2 lat).

8. Odliczenia na internet - odlicz nawet 760 zł! Wystarczy, że posiadasz dokument potwierdzający kto, komu, ile oraz za co zapłacił. Z ulgi można skorzystać tylko przez dwa lata.

9. Strata podatkowa - jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą i w poprzednim roku lub latach poniosłeś stratę, możesz ją również uwzględnić w rozliczeniu podatkowym. Wystarczy PIT z zeszłego roku z kwotą straty.

Sprawdź też nowości 2020 w ulgach i odliczeniach podatkowych, m.in. odliczenie z tytułu darowizny na cele edukacji zawodowej czy ulgę termomodernizacyjną: https://biznes.interia.pl/podatki/news-nowosci-w-ulgach-i-odliczeniach-pit-2020-sprawdz-ile-mozesz-,nId,4379840

Nie musisz liczyć ulg i odliczeń w PIT za 2019 ręcznie. Skorzystaj ze sprawdzonego programu do rozliczeń PIT, dzięki któremu w łatwy sposób sprawdzisz wysokość Twoich ulg, odliczeń i zwrotu podatku - z uwzględnieniem kwoty wolnej od podatku w PIT.

Przejdź do programu PIT i rozlicz się w 5 minut.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »