Kredyt ekologiczny z dotacją unijną – propozycja dla przedsiębiorców od Banku Pekao S.A.

Od 10 kwietnia w Banku Pekao S.A. można składać wnioski o preferencyjny kredyt ekologiczny z dotacją Unii Europejskiej, który powstał z myślą o sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. To inicjatywa mająca na celu wsparcie firm w realizacji projektów podnoszących efektywność energetyczną. Dotacje unijne obejmują do 80 proc. kwalifikowalnych kosztów projektu.

- Kredyt ekologiczny FENG stanowi jeden z kluczowych elementów naszej strategii wspierania zrównoważonego rozwoju i innowacji w polskiej gospodarce. Jestem przekonana, że dzięki tej ofercie przedsiębiorcy będą mogli nie tylko znacząco poprawić efektywność energetyczną swoich firm, ale również przyczynić się do ochrony naszego środowiska dla przyszłych pokoleń - mówi Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A. nadzorująca Pion Bankowości Przedsiębiorstw.

Kredyt ekologiczny: warunki dofinansowania

Kredyt ekologiczny z dotacją unijną dla przedsiębiorców dostępny będzie od 25 kwietnia do 25 lipca 2024 r. Wnioski składać można już od 10 kwietnia. Unijne dofinansowanie skierowane jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw działających na terenie Polski. O kredyt ubiegać mogą się ponadto małe oraz średnie spółki o średniej kapitalizacji.

Zakres dofinansowania (od 25 do 80 proc.) zależy od kilku czynników: wielkości przedsiębiorstwa, lokalizacji inwestycji oraz rodzaju wydatków. Na co można przeznaczyć środki? Przede wszystkim na zmodernizowanie posiadanej infrastruktury, takiej jak budynki, maszyny czy inne urządzenia. Kluczowym aspektem jest to, by efekt modernizacji skutkował ograniczeniem zużycia energii o minimum 30 proc.

Finansowanie i know-how

Choć finansowe wsparcie oraz niższe zużycie energii to największe zalety kredytu ekologicznego - jest ich więcej. To także wczesna ocena zdolności kredytowej przez bank, co w praktyce oznacza możliwość zapoznania się z wysokością potencjalnej premii już na samym początku procesu. Co więcej, Bank Pekao S.A. zapewnia ponadto promesę kredytową ważną przez 9 miesięcy, w efekcie której przedsiębiorcy zyskują czas na spokojne przygotowanie i realizację projektu.

Warto dodać, że Bank Pekao S.A. zapewnia w tym zakresie darmowe konsultacje oraz pomoc renomowanych firm doradczych. Obie opcje mają na celu wsparcie w przygotowaniu i realizacji wniosków o dofinansowanie, ale też w rozliczeniu projektu. Doradztwo obejmuje zarówno dotychczasowych klientów Banku Pekao S.A., jak również firmy dopiero planujące inwestycje oparte o finansowanie preferencyjne.

Niezbędna pomoc i bezpieczeństwo

Wszystko to oznacza, że Bank Pekao S.A. w oparciu o umowę trójstronną (klient-bank-firma doradcza) zobowiązuje się do nadzorowania niezbędnych działań, tak aby pozyskanie środków z dotacji okazało się skuteczne. Jednocześnie wszystkie informacje dotyczące planowanego przedsięwzięcia, które klient przekaże, objęte zostaną tajemnicą bankową.

Kredyt ekologiczny z dotacją unijną jest finansowany z Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) na lata 2021-2027. Więcej informacji i szczegółów znajdziemy na stronie internetowej Banku Pekao S.A. oraz w Centrach Biznesowych MŚP i Centrach Korporacyjnych.


materiał promocyjny
.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »