Naucz dziecko oszczędzania. Na to nigdy nie jest za wcześnie

Bank Pekao S.A. stworzył oferty, które mają na celu edukowanie dzieci w kwestiach finansowych oraz uczenie ich oszczędzania. Poza wprowadzaniem dzieci w zagadnienia finansowe to także szansa na wspólną aktywność dla całej rodziny. Co więcej, zarówno dzieci, jak i dorośli mogą zyskać nawet 300 zł i skorzystać z wysokiego, 7 proc. oprocentowania na kontach oszczędnościowych.

Założenie Konta Przekorzystnego metodą na selfie to możliwość rozpoczęcia przygody z bankowaniem w Banku Pekao przez rodziców oraz szansa na zgarnięcie atrakcyjnych nagród w licznych promocjach. Wszyscy, którzy otworzą rachunek wraz z aplikacją PeoPay i serwisem Pekao24 do 2 listopada 2023 r. otrzymają 50 zł. Jeśli natomiast spełnione zostaną dodatkowe warunki, czyli wykonanie przynajmniej pięciu transakcji bezgotówkowych kartą debetową w każdym z trzech miesięcy od momentu otwarcia konta - przyznanych zostanie 150 zł. Po aktywowaniu Konta Przekorzystnego na własną potrzebę, rodzic ma możliwość wygodnego założenia konta dla swojego dziecka za pośrednictwem Panelu Rodzica. Jest on dostępny w aplikacji PeoPay lub na platformie internetowej Pekao24.

Reklama

Panel Rodzica: centrum dowodzenia finansami dziecka

Panel rodzica to centrum dowodzenia finansami dziecka: z jego pomocą można sprawdzać stan środków, ustawić kieszonkowe, założyć produkty oraz zastrzec kartę. Regularne wpływy choćby niewielkich kwot to cenna lekcja zarządzania własnym budżetem dla najmłodszych. Ale też szansa na wyrobienie sobie umiejętności, które z pewnością zaowocują w przyszłości - takich jak samodzielność czy przedsiębiorczość.

Każde dziecko, po założeniu mu przez rodzica Konta Przekorzystnego do 2 listopada, otrzyma od banku 100 zł kieszonkowego. Jedyne, co trzeba zrobić, to spełnić kilka prostych warunków, które są uzależnione od wieku dziecka w dniu otwarcia konta. Warto dodać, iż dzieci od 6. roku życia mogą otrzymać własną kartę do konta, co niewątpliwie będzie dla nich istotnym wydarzeniem, oraz mobilną aplikację.

Bank Pekao oferuje ponadto założenie dla najmłodszych konta oszczędnościowego Mój Skarb z promocyjnym oprocentowaniem aż 7 proc. w skali roku przez 5 miesięcy dla salda do 5 tys. zł. Dorośli również mogą założyć konto z identycznym oprocentowaniem, tyle że do kwoty 100 tys. zł. Oferta potrwa do 2 listopada 2023 r.

Dziecko w świecie bankowości

Z myślą o dzieciach w wieku od 6 do 12 lat powstała aplikacja PeoPay KIDS. Najmłodsi z jej pomocą mogą sprawdzić saldo swojego konta i historię transakcji, a także zacząć oszczędzać w wirtualnych skarbonkach i wysyłać do rodziców "prośbę o kieszonkowe".

Dzieci z pewnością docenią mnóstwo opcji na spersonalizowanie aplikacji - można w niej m.in. wybrać tło, awatara i ikony. Za zgodą rodzica dziecko może płacić BLIKIEM, kupić kody do gry oraz doładować telefon. Do konta przypisana jest karta Mastercard PeoPay KIDS.

Nastolatki w wieku od 13 do 17 lat, poprzez aplikację PeoPay, mogą sprawdzać wysokość posiadanych środków, historię transakcji oraz dokonać różnych płatności. Aplikacja mobilna umożliwia płatności BLIKIEM i telefonem za pośrednictwem Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay oraz Fitbit Pay po ukończeniu 16 lat. W aplikacji można również kupić bilety komunikacyjne oraz doładować telefon. Do Konta Przekorzystnego dla nastolatka przypisana jest karta Mastercard. Zarówno karta, jak i konto dopasowane są do potrzeb nastolatka. Dają mu wygodę, komfort i bezpieczeństwo dokonywaniu płatności.

"Kształtowanie nawyków finansowych najlepiej rozpocząć już od najmłodszych lat"

- Edukacja finansowa jest istotnym elementem w rozwoju dziecka. Kształtowanie nawyków finansowych najlepiej rozpocząć już od najmłodszych lat - kiedy dziecko stawia pierwsze kroki w szkole. Zdaniem rodziców, posiadanie konta bankowego ma dobry wpływ na dzieci - uczy je oszczędzania, zarządzania pieniędzmi i kontroli. 7 lat to średni wiek dziecka, w którym rodzice zaczynają podejmować rozmowy na temat finansów - mówi Remigiusz Hołdys, Dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych w Banku Pekao S.A.

- Chcemy pomagać rodzicom w tym procesie, proponując jednocześnie atrakcyjne promocje, w których do zdobycia są nagrody pieniężne oraz najszerszą na rynku ofertę rodzinnego bankowania z wykorzystaniem aplikacji bankowych. Te wyjątkowe narzędzia wzmocnią świadomość finansową dzieci i nauczą je zarządzania pieniędzmi w przyszłości - dodaje Hołdys.

Do ukończenia 26. roku życia prowadzenie Konta Przekorzystnego, wydanie i obsługa karty debetowej, oraz wypłaty gotówki kartą debetową z bankomatów w Polsce i na świecie są bez opłat.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »