„Wbiegnij na Varso Tower”: Bank Pekao wspiera wyjątkowe wydarzenie

W sobotę, 25 maja, warszawski wieżowiec stanie się centrum jednego z najciekawszych wydarzeń dla biegaczy. Cel: w jak najkrótszym czasie pokonać schody Varso Tower – najwyższego budynku w Unii Europejskiej. W biegu wezmą udział zarówno amatorzy, jak i profesjonalni sportowcy. Meta wyścigu znajduje się na dachu budynku. Bank Pekao został sponsorem strategicznym wydarzenia.

Wspinaczka na Varso Tower to niezwykły test wytrzymałości i determinacji. Uczestnicy mają do pokonania niemal 1400 schodów prowadzących na 53. piętro wieżowca, osiągające wysokość 230 metrów. Meta biegu znajduje się dwukrotnie wyżej niż taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki! Rekordzista pokonał tę trasę w imponujące 6 minut i 45 sekund.

Wyjątkowa budowla

Warszawski wieżowiec Varso Tower to nie tylko najwyższy budynek w Unii Europejskiej, ale również arcydzieło architektury. Zaprojektowany został przez pracownię Foster + Partners. Mierzy 230 metrów do dachu i 310 metrów wraz z iglicą. To imponujący przykład nowoczesnej inżynierii, porównywalny do najbardziej znanych drapaczy chmur w Londynie, Nowym Jorku, Frankfurcie czy Hong Kongu.

Na szczycie Varso Tower znajdują się dwa tarasy widokowe. Pierwszy z nich, na wysokości 205 metrów, jest wypełniony zielenią, tworząc oazę w centrum tętniącej życiem stolicy. Drugi taras, położony na wysokości 230 metrów, oferuje niesamowite widoki, znacznie przewyższające te widziane z Pałacu Kultury i Nauki. Jest to jedno z najwyżej położonych miejsc widokowych w Europie. I to właśnie tam znajduje się meta biegu.

Sport jest ważny dla Pekao

Bank Pekao S.A. od lat silnie angażuje się w promowanie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej, wspierając różnorodne dyscypliny i wydarzenia sportowe. Warto w tym miejscu wspomnieć m.in. o koszykówce, piłce ręcznej czy zawodach biegowych z serii RUNda Żubra. Bank Pekao organizuje też Pekao Cup, czyli zmagania sportowe dla pracowników, które odbywają się dwukrotnie w ciągu roku, latem i zimą. Bank wspiera również wiele inicjatyw prozdrowotnych, największa z nich to Milove Biegi z Żubrem, co roku budzące zainteresowanie szeregu pracowników.

Pionowy bieg w centrum stolicy

Choć wydarzenie odbywa się w samym centrum Warszawy, tuż przy Dworcu Centralnym, ruch w mieście nie zostanie sparaliżowany. Trasa przebiega wyłącznie przez schody prowadzące na szczyt Varso Tower. Ważną informacją dla uczestników jest dostępność do środków komunikacji miejskiej - bez trudu dotrzemy na start z każdego zakątka Warszawy, a także z innych miast.

"Wbiegnij na Varso Tower" to nie tylko emocjonujące wydarzenie sportowe, ale również wyraz solidarności i wsparcia dla potrzebujących. W samym sercu Warszawy, w imponującym najwyższym budynku Unii Europejskiej, spotkają się pasjonaci biegania, by zmierzyć się z rywalami, ale też własnymi słabościami, a wszystko to w szlachetnym celu. Bank Pekao wspiera osoby, które biorą życie za rogi i nie boją się realizować swoich planów. "Wbiegnij na Varso Tower" jest inicjatywą, która skupia miłośników sportu w nietypowym wydaniu. Bieg ma również aspekt charytatywny. To pokazuje, że współczesne metropolie mogą być miejscami, gdzie sportowa rywalizacja i dobroczynność idą w parze, tworząc lepszą przyszłość dla wszystkich.

materiał promocyjny
.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »