Stabilne źródła energii w firmie: inwestycja, która się opłaci

Stabilne źródła energii w firmach, zapewniające nieprzerwane dostawy oraz przewidywalność kosztów, w czasach rosnących cen i globalnych napięć gospodarczo-politycznych, są niezwykle istotne. Przedsiębiorstwa szukają sposobów na uniezależnienie się od zmiennych: chcą mieć zagwarantowaną stałą cenę i nie mogą sobie pozwolić na nierzetelność ze strony dostawcy prądu – na przykład wypowiedzenie umowy przed końcem jej trwania. Właśnie dlatego znalezienie pewnego dostawcy stało się w tych niestabilnych czasach bardzo ważnym aspektem prowadzenia działalności gospodarczej.

Bezpieczeństwo energetyczne zapewniają stabilne źródła, a gdy o nich mowa, w pierwszej kolejności przychodzi na myśl gaz i węgiel. Tylko czy w dzisiejszych niepewnych czasach ta teza jest jeszcze aktualna? Początek konfliktu zbrojnego w Ukrainie, a wcześniej - rosnące ceny energii elektrycznej spowodowane wzrostem kosztów emisji CO2 w ramach Europejskiego Systemu Handlu Emisjami (EU ETS) spowodowały znaczne zmiany na rynku energetycznym. Przyjrzyjmy się zatem dostępnym opcjom.

Stabilne źródła energii - czyli jakie?

Jednym z najefektywniejszych rozwiązań zapewniających stabilne źródło energii są elektrownie jądrowe, które generują duże ilości energii bez emisji CO2 i bez zależności od warunków atmosferycznych. Choć ze względu na wysokie koszty początkowe i wymogi bezpieczeństwa ich budowa to głównie domena dużych projektów państwowych, z pewnością stanowią wzór efektywnego źródła energii na przyszłość.

Reklama

Inną opcją są tradycyjne elektrownie węglowe i gazowe, które mimo dużego śladu węglowego, wciąż odgrywają istotną rolę w polskim krajobrazie energetycznym. Warto podkreślić, że nasz kraj w 2023 roku całkowicie uniezależnił się od dostaw surowców z Rosji, co dodatkowo wzmocniło stabilność i przewidywalność tego sektora.

Inwestycje w odnawialne źródła energii (OZE) również zyskują na popularności, choć elektrownie wiatrowe, słoneczne i wodne są uzależnione od warunków pogodowych. Jednak w obliczu ostatnich zmian geopolitycznych OZE nabiera nowego znaczenia, gwarantując dostęp do ekologicznej i tańszej energii. Ponadto rozwój technologii magazynowania sprawia, że również energia odnawialna może być wykorzystywana w sposób bardziej przewidywalny.

Zatem stabilność zapewnia nam dywersyfikacja źródeł energii. Mocny rozwój energetyki odnawialnej, a także inwestycje w elektrownie atomowe, muszą być wspierane przez elektrownie wykorzystujące paliwa kopalne, by zapewnić ciągłość dostaw.

Wybór dostawcy prądu i gazu w firmie

Przy wyborze dostawcy prądu lub gazu firma powinna przede wszystkim zwracać uwagę na stabilność dostaw. Zapewnienie ich ciągłości minimalizuje ryzyko przestojów produkcyjnych. W ten sposób przedsiębiorstwa zyskują większą przewidywalność w planowaniu kosztów, co jest szczególnie ważne dla firm działających na dużą skalę.

Jeśli mowa o kosztach, drugą bardzo ważną kwestią jest ich obniżenie. Przedsiębiorstwa w Polsce zmagały się w ostatnich latach ze znacznymi podwyżkami cen energii, wynikającymi z ograniczonego dostępu do tanich paliw kopalnych oraz wzrostu kosztów emisji CO2 w ramach unijnego systemu ETS. Wybór dostawcy oferującego konkurencyjne stawki i gwarancję stałej ceny, takiego jak PAK Volt, może przynieść firmie znaczące oszczędności, a także zabezpieczyć przed dalszymi wzrostami cen.

Tanio czy pewnie?

Z jednej strony warto zatem zainteresować się ofertami dostępnymi na rynku dostawców energii - być może uda nam się znaleźć konkurencyjne ceny i obniżyć koszty prowadzenia firmy. Z drugiej zaś strony bądźmy ostrożni, wybór najtańszej opcji nie zawsze jest najlepszy - bardzo ważne jest, by dostawca zapewniał stabilne dostawy energii, a nawet dawał gwarancję, że umowa nie zostanie wypowiedziana bez przyczyny przed końcem jej trwania.

W tym kontekście warto przyjrzeć się spółce PAK Volt, która jest partnerem Grupy Polsat Plus. Oferuje ona firmom pełen zakres usług energetycznych, zarówno w zakresie energii elektrycznej, jak i gazu. Zapewnia konkurencyjne stawki oraz gwarancję stałej ceny, co pozwala uniknąć nieprzewidzianych kosztów. Dodatkowo gwarantuje stabilne dostawy prądu i gazu przez cały okres trwania umowy.

W dodatku wybierając PAK Volt, zyskujemy pełne wsparcie w procesie zmiany dostawcy - wszystkie formalności, w tym wypowiedzenie umowy z obecnym dostawcą, zostaną załatwiane za nas, co pozwala na oszczędność czasu i minimalizację stresu. Wystarczy podpisać kompleksową umowę na sprzedaż gazu lub prądu (przy podpisaniu umowy konieczne jest przedstawienie faktury rozliczeniowej od dotychczasowego sprzedawcy) oraz udzielić pełnomocnictwa do wypowiedzenia umowy z obecnym sprzedawcą. Cały proces przebiega bez przerw w dostawach prądu czy gazu. Klienci mogą liczyć na kompleksową obsługę i wsparcie w całym okresie umowy, a w przypadku dużych odbiorców energii elektrycznej możliwe są indywidualne warunki rozliczenia oparte na notowaniach Towarowej Giełdy Energii.

Współpraca z pewnym dostawcą prądu i gazu to opłacalny krok dla firm, które pragną obniżyć koszty i zabezpieczyć stabilność działania. Taka decyzja pozwala przedsiębiorcom zyskać przewagę konkurencyjną i chronić się przed niespodziewanymi wzrostami cen w przyszłości.

Reklama
materiał promocyjny
materiały promocyjne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »