Zajmowała cały pokój, dziś mieści się w laptopie. VBPX wprowadza rewolucję w firmach

Prywatne centrale telefoniczne, w początkowej fazie swojego rozwoju, wymagały, z racji potężnych gabarytów, wygospodarowania oddzielnych pomieszczeń w budynku. Dziś nowoczesna infrastruktura, oparta na chmurze obliczeniowej, pozwala skutecznie zarządzać połączeniami telefonicznymi w firmie, usprawniając tym samym procesy oraz komunikację z klientami. Niewątpliwą przewagą jest także szeroka dostępność technologii.

Artykuł z ekspozycją partnera

Niegdyś na budowę własnej centrali, z powodu wysokiej ceny urządzeń, a także kosztów ich późniejszej eksploatacji, mogły pozwolić sobie tylko większe organizacje. Obecnie jej cyfrowa odsłona (ang. VBPX, Virtual Private Branch Exchange) jest w zasięgu nawet najmniejszych przedsiębiorstw. Za obsługę serwerów i całej pozostałej infrastruktury odpowiada operator, co w ogromnym stopniu ogranicza wydatki klientów.

Wirtualna Centrala Telefoniczna to kompleksowy system telekomunikacyjny działający w chmurze, dzięki któremu można bezprzewodowo zarządzać wszystkimi połączeniami w firmie - zarówno tymi z telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych. Do jej obsługi nie są potrzebne skomplikowane urządzenia - wystarczą jedynie komputer z dowolną przeglądarką internetową oraz połączenie z internetem. Zapewnienie odpowiedniego oprogramowania jest po stronie usługodawcy.

Reklama

Główne funkcjonalności VPBX 2.0 to:

  • Zdalne zarządzanie: Możliwość konfiguracji i zarządzania ustawieniami systemu z dowolnego miejsca za pośrednictwem przeglądarki internetowej
  • Routowanie połączeń: Możliwość kierowania rozmów na różne numery telefonów lub stanowiska w zależności od określonych reguł
  • Automatyzacja: Technologia IVR (Interactive Voice Response), która pozwala klientom na tonowy wybór poszczególnych opcji za pomocą klawiatury telefonu.
  • Integracja: Współpraca z innymi systemami stosowanymi w firmie, takimi jak m.in. poczta elektroniczna, komunikatory internetowe czy CRM (ang. Customer Relationship Management - zarządzanie relacjami z klientami)
  • Elastyczność: Łatwe i proste dostosowanie systemu do zmieniających się potrzeb przedsiębiorstwa, zarówno pod względem liczby użytkowników, jak i obsługiwanych funkcji

VPBX - Intuicyjny, innowacyjny i bezpieczny system

Istotny czynnik to bezpieczeństwo - VPBX oferuje zaawansowane zabezpieczenia, co przyczynia się do skutecznej ochrony informacji i danych osobowych, które są przetwarzane w trakcie rozmów telefonicznych.

W dobie upowszechnienia pracy zdalnej, VPBX umożliwia pracownikom korzystanie z funkcji dotychczas dostępnych wyłącznie w biurze, niezależnie od ich lokalizacji. Jeżeli w danym miejscu nie ma zasięgu tradycyjnej telefonii komórkowej, ale pracownik dysponuje stabilnym dostępem do internetu, również nie stanowi to problemu.

Dodatkowy interfejs programistyczny API (XSI) umożliwia automatyczną integrację VPBX z aplikacjami klienta, takimi jak CRM czy własne Contact Center, a przez to pozyskiwanie do nich w czasie rzeczywistym danych o połączeniach na numerach komórkowych i stacjonarnych w VPBX i monitorować efektywność pracowników. Interfejs XSI umożliwia też budowę przez klienta własnych unikalnych aplikacji do bieżącego zarządzania połączeniami i konfiguracją usług VPBX tak aby maksymalnie efektywnie zarządzać połączeniami przychodzącymi do firmy, ich dystrybucją do aktualnie dostępnych pracowników, tak żeby nie stracić żadnej okazji biznesowej.

Dobry zasięg? Już nie jest niezbędny

Oferta wirtualnej centrali telefonicznej w Plusie zapewnia dostęp do wykonywania połączeń Wi-Fi Calling, czyli rozmów za pośrednictwem sieci internetowej, a nie kablowej infrastruktury telekomunikacyjnej. Co ważne, w przypadku przebywania poza granicami Polski, a w szczególności całej Unii Europejskiej, ta forma komunikacji nie generuje dodatkowych, wysokich opłat za połączenia międzynarodowe.

Zaletą VPBX jest również intuicyjny interfejs, który umożliwia obsługę systemu przez osoby bez specjalistycznej, technicznej wiedzy, jak było to w przypadku tradycyjnych central telefonicznych. System ułatwia organizację pracy i usprawnia procesy poprzez bardzo szeroki wachlarz oferowanych funkcjonalności.

W przypadku VPBX od Plusa to m.in. możliwość ułożenia własnego planu zarządzania połączeniami przychodzącymi dla określonej grupy pracowników, przydzielenie do numeru komórkowego dodatkowego numeru stacjonarnego do odbierania połączeń, tworzenie i edytowanie listy reguł, według których połączenia z określonych numerów w danym czasie będą przekierowywane na numery docelowe, a także ustalenie godzinowego zakresu działania danej usługi, np. w godzinach pracy firmy.

Nie bez znaczenia jest także możliwość generowania raportów ze statystykami połączeń odebranych w call center oraz monitorowania pracy konsultantów kontaktujących się z klientami.

Artykuł z ekspozycją partnera

.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »