Jak urządzić mieszkanie dla studenta? Sprawdzone triki

Czasy, kiedy studenci z wielką chęcią wynajmowali mieszkania w stylu PRL dawno minęły. Obecnie żacy poszukują lokali, które będą idealnym miejscem do nauki czy wypoczynku. Ważną cechą jest także funkcjonalność.

Mieszkanie na wynajem jest traktowane przede wszystkim jako wieloletnia inwestycja. Dlatego nie warto oszczędzać na sprzętach, gdyż to na wynajmującym spoczywa odpowiedzialność naprawy, gdy coś się zepsuje (oczywiście nie z bezpośredniej winy najemcy). Zadbaj, by w mieszkaniu nie zabrakło podstawowych sprzętów AGD - lodówki, kuchenki z piekarnikiem, mikrofalówki i pralki. Dobrze, by w lokalu były dostępne akcesoria do sprzątania - odkurzacz i mop, które ułatwią najemcom utrzymanie czystości mieszkania.

Reklama

Warto, by baterie zarówno w kuchni, jak i w łazience były wyposażone w perlatory z regulacją przepływu, które napowietrzają wodę, co w rezultacie skutkuje mniejszymi rachunkami za jej zużycie.

Dodatkowym atutem, który podniesie wartość wynajmowanej nieruchomości będzie zmywarka oraz telewizor. Jednak, te sprzęty są opcjonalne.

Standardem w studenckim mieszkaniu powinien być też dostęp do szybkiego internetu.

Funkcjonalne meble

Student poszukujący mieszkania zwróci na pewno uwagę na to, czy w pomieszczeniu jest biurko, które jest istotnym elementem do nauki oraz przygotowywania materiałów na studia. Oprócz tego potrzebne jest wygodne krzesło, najlepiej biurowe.

Dobrze, by w mieszkaniu było podstawowe umeblowanie, gdyż najemcy rzadko kiedy posiadają własne meble. Postaw na wygodne łóżko - najlepiej jednoosobowe. Jeśli będziesz wynajmować mieszkanie kilku osobom, ważne, by każda z nich miała prywatną przestrzeń. Dlatego zapewnij funkcjonalne szafy do przechowywania osobistych rzeczy oraz regały, na których będzie można przechowywać książki czy drobiazgi.

W kuchni natomiast nie może zabraknąć podstawowej zabudowy - szafek i blatu oraz stołu z krzesłami, przy którym najemcy będą mogli spożywać posiłek czy wspólnie spędzać czas. W salonie nie powinno zabraknąć sofy oraz komody.

W łazience zapewnij podstawowe wyposażenie - kabinę prysznicową, toaletę, umywalkę oraz szafkę na kosmetyki i ręczniki. Opcjonalnie możesz zapewnić kosz na pranie.

Pamiętaj o drobiazgach

Podsumowując, jeśli urządzasz mieszkanie przeznaczone pod wynajem, pamiętaj, że najważniejsza jest prostota oraz zastosowanie funkcjonalnych rozwiązań. Największą potrzebą studenta jest miejsce do nauki oraz przestrzeń, w której będzie mógł odpocząć czy spędzić czas ze znajomymi. Dzięki zastosowaniu prostych trików lokal szybko znajdzie nowego najemcę - być może na cały okres studiów.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »