Reklama

BofA Merrill Lynch: Chiny mogą zdewaluować juana o 20 procent

Pojawiła się zapowiedź dalszej, 20%-owej dewaluacji juana. Jeśli okaże się to prawdą, wpłynie to znacząco na region EEMEA, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, jakie piętno odcisnęła sierpniowa dewaluacja w wysokości 3%.

Ceny aktywów w krajach eksportujących surowce ponownie ucierpiałyby najbardziej. Potencjalnie groźniejsze byłoby rozlanie się nowego kryzysu finansowego na światowy system bankowy i wstrzymanie akcji kredytowej. Miałoby to olbrzymi wpływ na sytuację Europy Środkowo-wschodniej, uzależnionej od zachodnich banków.

Chińskie władze wprowadziły na ten rok pułap w wysokości 16 bln juanów dla długu lokalnej administracji. Mimo to spodziewamy się zwiększenia wydatków na projekty infrastrukturalne w Państwie Środka.

Obecnie w Chinach trwa spowolnienie wzrostu gospodarczego PKB z 9% do 7% , a eksportu obniżył się z około 10% do -8 %,

Reklama

BofA Merrill Lynch obniża cenę ropy - "Global Energy Weekly".

Obniżamy naszą prognozę dla ropy naftowej Brent na lata 2016 i 2017 do poziomu odpowiednio 55 i 61 USD za baryłkę. Główne czynniki to słabnący popyt, również na rynkach wschodzących, spodziewana podaż ze strony Iranu i silny USD, a także spadające koszty wydobycia (o 14% w ciągu ostatniego roku).

Nadal jednak spodziewamy się odbicia cen ropy naftowej przed końcem roku. Zakładamy, że różnice w cenach ropy Brent oraz WTI średnio zmniejszą się w latach 2016 i 2017 do poziomu 2 USD za baryłkę.

Dokonujemy także korekty naszej prognozy dla gazu naturalnego NYMEX US na rok 2016 do poziomu 3,5 USD.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »