Kursy walut. Ile zapłacimy za euro i dolara?
Złoty pozostaje wrażliwy na wydarzenia na globalnym rynku, a analitycy oczekują ewentualnych zmian wynikających ze "spadku awersji do ryzyka na rynkach bazowych". Ważnym rynkowym impulsem będzie najpewniej także jutrzejsza decyzja EBC dotycząca wysokości stóp procentowych. Inwestorzy oczekują także na dane z USA.
"Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi utrzymanie zwyżek eurodolara (tuż pod parytetem) i w konsekwencji również wyższych poziomów na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,7645 PLN za euro, 4,7858 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,8095 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,4805 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 7,997 proc. w przypadku papierów 10-letnich" - relacjonowali poranny handel analitycy DM BOŚ.
Eksperci BOŚ zwrócili uwagę, że kurs złotego jest szczególnie wrażliwy na czynniki zewnętrzne, a te wydają się sprzyjać umocnieniu naszej waluty (BOŚ: "Podniesienie się rynku bazowego skutkuje coraz mocniejszym PLN").
- Testem będzie najpewniej jutrzejszy EBC oraz dane z USA - konkluduje w porannym komentarzu Konrad Ryczko z DM BOŚ.
***