Reklama

W środę spodziewana stabilizacja na rynkach finansowych; w centrum uwagi szczyt UE i decyzja EBC

W środę spodziewana jest stabilizacja na rynkach finansowych, zarówno kwotowania złotego, jak i długu nie powinny podlegać większym wahaniom. W tym tygodniu w centrum uwagi będzie zaplanowany na czwartek i piątek szczyt przywódców Unii Europejskiej oraz czwartkowa decyzja EBC o poziomie stóp procentowych w eurolandzie. Zdaniem dilerów, RPP nie zaskoczy w środę inwestorów i pozostawi koszt pieniądza w Polsce na niezmienionym poziomie, co spotka się z neutralną reakcją rynków.

"Dzisiaj złoty będzie prawdopodobnie handlowany w przedziale podobnym do obserwowanego wczoraj, czyli 4,45-4,50/EUR. Inwestorzy nadal będą oczekiwać czwartkowej decyzji EBC w sprawie stóp procentowych i piątkowych postanowień szczytu UE w sprawie walki z kryzysem zadłużeniowym" - napisano w porannym biuletynie banku BPH.

Reklama

"Do momentu tych decyzji aktywność będzie zapewne ograniczona" - dodają analitycy.

Ich zdaniem, zaplanowana na środę decyzja RPP w sprawie stóp procentowych nie będzie miała większego wpływu na wycenę złotego.

W czwartek o 13.45 Europejski Bank Centralny przedstawi decyzję o stopach procentowych. W czwartek i piątek w Brukseli odbędzie się spotkanie Rady Europejskiej.

- - - - -

"Nie oczekujemy dziś większych zmian w rentownościach polskich papierów skarbowych, czemu będzie sprzyjać spodziewana stabilizacja notowań złotego. Inwestorzy będą wyczekiwać decyzji z końca tygodnia" - oceniają analitycy BPH.

"Zaplanowana na dziś decyzja RPP w sprawie stóp procentowych nie powinna mieć większego wpływu na ceny polskich obligacji" - dodają.

Jednocześnie eksperci z BPH podkreślają, że aktywność rynku obligacji jest w ostatnich dniach ograniczona.

"Zmiany rentowności mogą mieć przypadkowy charakter" - oceniają.

W środę RPP ogłosi swoją decyzję w sprawie stóp procentowych, ekonomiści ankietowani przez PAP nie spodziewają się zmian poziomu stóp procentowych.

     środa wtorek wtorek
      9.05  16.20  9.30
EUR/PLN 4,4583 4,4630 4,4626
USD/PLN 3,3184 3,3319 3,3348
EUR/USD 1,3433 1,3388 1,3375
OK0114   4,84  4,83  4,85
PS0416   5,14  5,16  5,15
DS1021   5,88  5,87  5,83

Sprawdź bieżące notowania walut na stronach Biznes INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »