Przejdź do głównej części strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

Wiadomości dnia

Wiadomość dnia

Wiadomości

 • Top 100 Outsourcing: Polskie miasta skutecznie walczą
  Top 100 Outsourcing: Polskie miasta skutecznie walczą

  Niedziela, 20 kwietnia (06:00)

  Według najnowszego raportu Top 100 Outsourcing Destinations Rankings aż trzy polskie miasta znalazły się wśród lokalizacji najlepszych dla rozwoju outsourcingu na świecie. Są to Kraków, Warszawa i Wrocław.
   więcej »
 • Prognoza Euler Hermes dla przemysłu światowego
  Prognoza Euler Hermes dla przemysłu światowego

  Niedziela, 20 kwietnia (06:00)

  Euler Hermes, światowy lider sektora ubezpieczeń transakcji handlowych prezentuje prognozę dla poszczególnych sektorów przemysłu światowego: "Cierpliwi zostaną nagrodzeni". Z opracowania wynika, iż od połowy 2013 roku poziom ryzyka w poszczególnych sektorach zasadniczo uległ w skali światowej poprawie... Z zastrzeżeniem "w skali światowej" - gdyż przewidywana poprawa sytuacji gospodarczej, jaka ma nastąpić w okresie 2014-2015, będzie zbyt niejednolita w poszczególnych regionach oraz łącznie niewystarczająca, aby i większość sektorów i w skali całego świata odniosła w związku z nią wymierne korzyści.
   więcej »
 • Hipoteka przymusowa sposobem na dłużnika
  Hipoteka przymusowa sposobem na dłużnika

  Niedziela, 20 kwietnia (06:00)

  Uzyskanie tytułu wykonawczego przeciwko dłużnikowi, samo w sobie nie stanowi o możliwości odzyskania długu. Jednym ze sposobów na zabezpieczenie się wierzyciela może być ustanowienie hipoteki przymusowej na nieruchomości dłużnika.
   więcej »
 • Energetyczne dylematy
  Energetyczne dylematy

  Niedziela, 20 kwietnia (06:00)

  W 2014 r. mija 10 lat odkąd Polska została wcielona w szeregi państw członkowskich Unii Europejskiej. Do naszych obowiązków dołożono konieczność podporządkowania się różnorakim dyrektywom, między innymi tym, dotyczącym ekologii i energii, które (okiem przeciętnego Polaka) pojawiają się w mediach z częstością większą od pozostałych.
   więcej »
 • Jednorazówki będą miały drugie życie
  Jednorazówki będą miały drugie życie

  Niedziela, 20 kwietnia (06:00)

  Polietylen małej gęstości służy do produkcji różnego rodzaju plastików, a jego najbardziej popularną formą są torby na zakupy, które zalegają stertami w każdym domu, w każdym śmietniku, na ulicach, czasem zwisają z drzew niczym futurystyczne owoce. Naukowcy z Indii znaleźli interesujący sposób na ich intratną transformację.
   więcej »
 • Jak maszyna z maszyną
  Jak maszyna z maszyną

  Niedziela, 20 kwietnia (06:00)

  Nienowa koncepcja Machine-to-Machine zaskakuje dynamiką rozwoju. Czy powinniśmy bać się rozmawiających ze sobą maszyn? A może to szansa, a nie zagrożenie... Część urządzeń, które dziś są integrowane przez internet, nie jest w żaden sposób zabezpieczona.
   więcej »
 • Złote jaja polskiego eksportu
  Złote jaja polskiego eksportu

  Niedziela, 20 kwietnia (06:00)

  Okres Wielkanocy to czas wzmożonej konsumpcji mięsa i jaj. Jak się okazuje, polscy producenci są przygotowani na tę nadwyżkę. Nadchodzący czas Świąt sprzyja więc pytaniom o kondycję polskiej branży spożywczej i mięsnej. Polska zajmuje 6. miejsce w rankingu europejskich producentów jaj, co daje nam 8-procentowy udział w całym, unijnym rynku. Natomiast w sektorze mięsnym można zaobserwować nieznaczny wzrost.
   więcej »
 • Spółdzielcy w sejmowych szrankach
  Spółdzielcy w sejmowych szrankach

  Niedziela, 20 kwietnia (06:00)

  Ciężkie boje w Sejmie o zabezpieczenie swoich interesów muszą toczyć spółdzielcze instytucje finansowe - SKOK-i i banki spółdzielcze.
   więcej »
 • Tylko bogaci cieszą się z dzieci
  Tylko bogaci cieszą się z dzieci

  Niedziela, 20 kwietnia (05:00)

  Apele nie sprawią, że młodzi będą chcieli zostać rodzicami. Zmian kulturowych nie cofniemy. Ale możemy przebić ten trend za pomocą przekupstwa - przekonuje Janusz Czapiński. Z Januszem Czapińskim rozmawia Klara Klinger
   więcej »
 • Papież Jan Paweł II - ostrzegał przed kapitalizmem
  Papież Jan Paweł II - ostrzegał przed kapitalizmem

  Sobota, 19 kwietnia (15:00)

  27 kwietnia Jan Paweł II zostanie świętym . Ale Polacy nigdy nie byli ciekawi jego poglądów na gospodarkę. Z Michałem Łuczewskim rozmawia Rafał Woś.
   więcej »

Ankieta

Czy kary finansowe za korupcję powinny być bardzo wysokie?

Czy kary finansowe za korupcję powinny być bardzo wysokie?

Dziękujemy. Twój głos został już zarejestrowany
WYNIKI

Tak

 
90%

Nie

 
8%

Trudno powiedzieć

 
1%

Nie mam zdania

 
1%Głosów: 9326

Zagłosuj w innych ankietach »


Polecamy: