Dlaczego twoja firma potrzebuje dobrych taśm do spinania palet?

Chcesz mieć pewność, że przewożony towar dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie? Upewnij się, że dobrze zabezpieczyłeś ładunek na paletach. Jeśli wykorzystasz w tym celu odpowiednie taśmy spinające, transportowany towar bezpiecznie dojedzie na miejsca przeznaczenia. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w dobre taśmy do bandowania.

Do czego służą taśmy do bandowania?

Taśmy spinające to bardzo wytrzymałe taśmy, które służą do mocowania, stabilizowania, wiązania i łączenia ładunków. Wykorzystywane są przede wszystkim do zabezpieczania dużych i ciężkich towarów i przesyłek, które pozostawione luzem mogą ulec zniszczeniu lub stanowić zagrożenie dla twoich pracowników, lub osób postronnych.

Z taśm do pakowania palet korzystają firmy transportowe, magazyny i hurtownie, a także sklepy, które wysyłają wielkogabarytowy towar do swoich klientów. Jeśli prowadzisz tego typu firmę, to warto przyjrzeć się ofercie sklepu https://pakujto.pl, który specjalizuje się w ich obsłudze. Znajdziesz w nim m.in. rzeczone taśmy bandujące.

Jakie właściwości mają taśmy do spinania palet?

Dobre taśmy do spinania palet sprawiają, że ładunek pozostaje na miejscu podczas transportu. Wszystko za sprawą właściwości, jakimi odznaczają się taśmy spinające. O jakich właściwościach mowa? Taśmy do palet są:

 • wytrzymałe - dzięki czemu nie ulegają zerwaniu, nawet jeśli oddziałują na nie duże siły,
 • elastyczne - dzięki czemu możesz uzyskać duże naprężenie taśmy, bez rozluźniania ładunku podczas przewozu,
 • odporne na duże amplitudy temperatur - dzięki czemu nie ulegają zniszczeniu na mrozie lub w wyniku upałów,

Do tego taśmy do bandowania nie naciągają się w trakcie napinania, co pozwala na stabilne spięcie palet.

Jakie są rodzaje taśm do bandowania?

Poszczególne rodzaje taśm do spinania palet różnią się materiałem, z jakiego są wykonane. Do wyboru masz:

 • taśmy PP,
 • taśmy PET,
 • taśmy stalowe.

Taśmy spinające PP wykonane są wytrzymałego polipropylenu. Najczęściej stosowane są w drukarniach, urzędach pocztowych oraz w handlu hurtowym i detalicznym. Taśmy PP nie odkształcają się, są niepalne i całkowicie bezwonne. Nie korodują, dzięki czemu nie tracą swoich właściwości nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Poza tym taśmy PP do spinania palet są stosunkowo tanie i lekkie, dzięki czemu nie mają negatywnego wpływu na koszty transportu ładunku. Co więcej, można wykorzystywać je wielokrotnie.

Taśma spinająca PET zrobiona jest z poliestru, dzięki czemu jest odporna na rozerwanie i przerwanie. Taśma jest stosunkowo niedroga, co sprawia, że stanowi alternatywę dla taśm stalowych. Idealnie sprawdzi się do łączenia elementów drewnianych, w tym palet. W przypadku taśm z poliestru możemy wyróżnić dodatkowo:

 • taśmę PES WG - wykonaną z miękkiego poliestru, w porównaniu z taśmami PET mają nieco inny sposób mocowania, nadają się        do zabezpieczania ciężkich ładunków i palet, belowania i wiązania sprasowanych materiałów,
 • taśmę PES GW - są to taśmy tkane, odporne na rozciąganie, lekkie i bardziej wytrzymałe od innych taśm poliestrowych, nadają się do ładunków niestabilnych i o niestandardowych wymiarach,
 • taśmę PES CC - są to taśmy kompozytowe, z dodatkową powłoką PP, charakteryzują się podwyższoną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że wykorzystuje się je w przypadku towarów o ostrych krawędziach i dużej wadze.

Taśmy stalowe wykonane są ze stali nierdzewnej. Służą do zabezpieczania towarów i drewnianych palet. Z pewnością spotkasz się z nimi w przypadku budowy sygnalizacji świetlnej, wentylacji kanałowej czy drabinek kablowych. Tego rodzaje taśmy są w stanie zabezpieczyć każdy przedmiot z zachowaniem pierwotnej elastyczności.

Jak sobie ułatwić spinanie palet?

Do zabezpieczania ładunku za pomocą taśm do spinania będą potrzebne:

 1. zapinki do taśm: PP, metalowa, druciana,
 2. narożniki ochronne do taśmy spinającej,
 3. paskowacz (zaciskacz) do ręcznego łączenia taśm polipropylenowych za pomocą specjalnych zapinek,
 4. napinacz do szybkiego i łatwego napinania i przycinania taśm bandujących,
 5. stojak do wygodnego przechowywania taśm i sprawnego owijania ładunków.

Napinacze i dyspensery dostępne są również w ofercie sklepu pakujto.pl: https://pakujto.pl/dyspensery-i-napinacze/.

Źle zamocowany ładunek na palecie grozi nie tylko uszkodzeniem mechanicznym towaru, ale i stanowi zagrożenie dla twoich pracowników i osób postronnych. Dlatego, jeśli zależy ci na skutecznym zabezpieczeniu ciężkich i niewymiarowych paczek z towarem, zamów do swojej firmy odpowiednią ilość taśmy spinającej.


Artykuł sponsorowany

.
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »