Jak prowadzić zajęcia online? Odkryj gotową platformę do e-learningu

Nauczanie online funkcjonuje od dawna, ale dopiero pandemia koronawirusa spowodowała, że stało się powszechne. Aby nauczać zdalnie i, w przypadku podmiotów komercyjnych, utrzymać liczbę kursantów (a nawet ją powiększyć), potrzebne jest sprytne rozwiązanie. Skorzystać z niego mogą jednak także szkoły i uczelnie publiczne.

Metody, które nauczyciele i wykładowcy stosowali podczas nauczania stacjonarnego, nie do końca sprawdzają się podczas nauczania na odległość. Podczas indywidualnych i grupowych spotkań prowadzonych poprzez komunikatory internetowe, prowadzący zajęcia często musi reagować na bieżąco. Oczywiście plan na zajęcia to podstawa. A gdy masz już plan... co później?

Efektywne narzędzia do nauki online

Nauczycielom zależy przede wszystkim na tym, żeby ich uczniowie i kursanci uczyli się efektywnie. W trakcie nauczania zdalnego pomagają w tym testy online. Najlepiej, jeśli można połączyć ich przeprowadzanie z udostępnianiem treści multimedialnych: zdjęć, filmów, artykułów itp. Ogromnym ułatwieniem jest możliwość zapisania i automatycznego wysyłania testu kolejnym grupom i osobom. Takie funkcjonalności ma platforma edukacyjna od homecloud.pl.

Darmowe narzędzie do nauki online dla szkół i uczelni

Narzędzie do e-learningu dla szkół i uczelni publicznych jest dostępne za darmo. Wystarczy skontaktować się z homecloud.pl poprzez formularz dostępny na stronie. [https://homecloud.pl/uslugi/edukacja/] Dzięki platformie edukacyjnej nauczyciele i wykładowcy mogą szybko utworzyć wirtualne klasy, śledzić postępy grup i pojedynczych uczniów oraz zapewnić tak ważny podczas nauczania online przepływ informacji między nauczycielem a uczniem. Narzędzie pozwala na wystawiane ocen. Niezwykle ważną funkcjonalnością, pozwalającą oszczędzać czas, jest tworzenie testów i quizów, które sprawdzają się automatycznie.

Dla firm i szkół niepublicznych

Pandemia spowodowała, że nie tylko szkoły musiały przenieść swoją działalność do świata online. Procesy rekrutacyjne w firmach oraz wdrożenia i szkolenia pracowników także przeprowadzane są zdalnie. Nie znaczy to, że mają być mniej efektywne - przekazywanie wiedzy online czasami przebiega sprawniej niż w tak zwanym realu. Po części dlatego, że informacje trzeba uporządkować i przekazać w ściśle określonej formie.

Opisywana przez nas platforma edukacyjna pozwala w łatwy sposób sprawdzić, czy nowy pracownik zapoznał się z niezbędnymi informacjami, które pozwolą mu rozpocząć pracę w firmie. W szybki sposób można mu też zapewnić szkolenie BHP. Narzędzie sprawdzi się więc w małych, średnich i dużych firmach, a także korporacjach posiadających działy HR, które obsługują wielu pracowników.

Z platformy do e-learningu mogą także korzystać nauczyciele działający komercyjnie. W porównaniu do prowadzenia działalności stacjonarnej oszczędza się na kosztach pomieszczenia i logistyki. Dzięki przenosinom do świata online właściciele szkół językowych, korepetytorzy i inni wykładowcy nie muszą obawiać się nowych restrykcji, a przy tym zachowują bezpieczny dystans społeczny.

Co jeszcze da Ci platforma do zdalnego nauczania?

Nauczanie 24h/7 w dowolnym miejscu - narzędzie pozwala realizować naukę w dowolnym miejscu z dostępem do Internetu, przy użyciu dowolnego urządzenia - komputera, tabletu lub smartfona.

Pliki i dane w jednym miejscu - masz przestrzeń na bezpieczne przechowywanie danych użytkowników, raportów, zdjęć, projektów, rysunków, nagrań, filmó i innych plików.

Dostosowanie do indywidualnych potrzeb - możesz spersonalizować logo platformy, dodać logo swojej szkoły, klasy lub firmy, wstawiać zdjęcia i zmieniać kolorystykę.

Pomoc specjalistów - w homecloud.pl działa zespół dedykowanych specjalistów, którzy odpowiedzą na Twoje pytania dotyczące platformy do e-learningu.

 

Kliknij i sprawdź dostępne pakiety platformy do nauczania online na stronie https://homecloud.pl/.

.
Dowiedz się więcej na temat: e-learning | zajęcia | Platforma Obywatelska | online | nauka | szkoła | studia
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »