Jak stworzyć CV, które przyciągnie uwagę rekrutera?

Skuteczne CV może być przepustką do otrzymania wymarzonej pracy. Postaraj się zatem napisać je w taki sposób, aby przyciągnąć uwagę rekrutera. Pamiętaj, że bardzo ważne jest jak najlepsze dostosowanie dokumentów aplikacyjnych do konkretnej oferty. Zastanów się też, co stanowi Twoje najważniejsze osiągnięcie i pochwal się w CV swoimi sukcesami.

  • Rekruter poszukuje osoby, która w założeniu ma jak najlepiej odnaleźć się na danym stanowisku - przyciągające uwagę CV powinno zatem być odpowiedzią na kluczowe wymagania i oczekiwania wobec potencjalnych kandydatów.
  • W dokumentach aplikacyjnych powinieneś zaprezentować swoje najważniejsze osiągnięcia, które wyróżnią Cię na tle kandydatów i przyciągną uwagę rekrutera.
  • Na większą skuteczność Twojego CV wpłynie odpowiednio sformułowane podsumowanie zawodowe, uwzględniające charakterystyczne dla danej branży słowa kluczowe.

Dostosuj CV do aplikowanego stanowiska

Jak sprawić, aby rekruter podczas czytania Twojego CV miał wrażenie, że znalazł odpowiedniego kandydata? Należy zadbać o dostosowanie dokumentów aplikacyjnych do konkretnego stanowiska. Skup się zatem przede wszystkim na zaprezentowaniu umiejętności i doświadczenia, które okażą się szczególnie przydatne na stanowisku, o które się ubiegasz. Nie wspominaj o wszystkich ukończonych kursach, jeśli nie okażą się one pomocne w przypadku Twoich przyszłych obowiązków zawodowych. Przykładowo, jeżeli Twoim celem jest praca programisty, nie zapełniaj CV zbędnymi informacjami na temat ukończonego szkolenia z pierwszej pomocy. Koniecznie natomiast wspomnij o bootcampach programistycznych czy szkoleniach.

Zaprezentuj swoje osiągnięcia

Jednym z kluczowych elementów CV jest rubryka dotycząca dotychczasowego doświadczenia zawodowego. Wiele osób uwzględnia w niej swoje obowiązki z poprzednich stanowisk. Zamiast jednak wymieniać kolejne realizowane czynności, lepiej skupić się na własnych osiągnięciach. Postaraj się zaprezentować je w taki sposób, aby przekonać rekrutera, że będziesz cennym pracownikiem w firmie. Możesz wspomnieć na przykład o swoim wkładzie w pozyskaniu dla pracodawcy wielu nowych klientów. Aby jeszcze skuteczniej przyciągnąć uwagę odbiorcy, zastanów się nad wprowadzeniem wyliczeń i zestawień. Dodatkowo przejrzyj też gotowe wzory CV i wybierz szablon, który pozwoli Ci dodać tego typu informacje i zaskoczyć rekrutera.

Pamiętaj o podsumowaniu zawodowym i słowach kluczowych

Rekruter poświęca zaledwie kilka chwil na zapoznanie się z dokumentami aplikacyjnymi kandydata. Warto zatem już na samym początku przyciągnąć jego uwagę. Pierwszym ważnym elementem Twojego CV jest podsumowanie zawodowe, które może być Twoją przepustką do zaproszenia na rozmowę. Jeśli możesz pochwalić się ukończeniem prestiżowej uczelni lub szkolenia branżowego, wspomnij o tym właśnie w tym fragmencie. Napisz również krótko o swoich szczególnych osiągnięciach, podkreślając w ten sposób umiejętności. Wspomnij też, że jesteś zainteresowany danym stanowiskiem, ponieważ dzięki temu będziesz mógł dalej rozwijać się w określonej dziedzinie. Jeśli na przykład starasz się o pracę programisty Java, możesz napisać, że zamierzasz rozwijać swoje umiejętności z wykorzystaniem konkretnym frameworków czy bibliotek. Postaraj się również uwzględnić w podsumowaniu zawodowym kluczowe dla danej branży sformułowania. Przykładowo, jeśli starasz się o posadę managera, nie zapomnij o takich słowach, jak chociażby: zarządzanie teamem czy tworzenie strategii. Na tego typu hasła rekruterzy zwracają szczególną uwagę.

Chciałbyś zdobyć pracę w Szprotawie? Poznaj najnowsze ogłoszenia z tego regionu i wyślij swoje CV!

Podsumowanie

Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na zdobycie wymarzonej pracy, musisz napisać skuteczne CV, które już po pierwszych sekundach zainteresuje rekrutera. Koniecznie uwzględnij w nim swoje najważniejsze sukcesy. Pamiętaj także o dostosowaniu tego dokumentu aplikacyjnego do stanowiska, o które się ubiegasz, w czym pomocne może okazać się uwzględnienie odpowiednich słów kluczowych.

Artykuł sponsorowany

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »