Jak wziąć samochód w leasing na firmę? Przedsiębiorco, zobacz ten poradnik!
Decyzja o skorzystaniu z leasingu auta na firmę nie jest trudna. Dla przedsiębiorców to rozwiązanie atrakcyjne ze względów podatkowych. Większym problemem może być wcielenie postanowienia w życie. Przekonaj się, jak wziąć samochód w leasing na firmę.
Artykuł sponsorowany
Bez względu na to czy chodzi o fabrycznie nowe auto, czy leasing samochodów używanych, cały proces przebiega podobnie i wymaga dokonania kilku istotnych wyborów. Podpowiadamy, jak nie zgubić się na poszczególnych etapach i cieszyć się potem samochodem w leasingu dla firm.
Z leasingu może skorzystać każdy przedsiębiorca, nawet prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą. Mowa tu więc o jednym aucie nowym lub używanym, które będzie stanowić podstawowy środek transportu właściciela firmy. Do leasingu można podejść na dwa sposoby: zacząć od znalezienie konkretnego auta lub w pierwszej kolejności poszukać leasingodawcy. Każde z tych rozwiązań ma swoje mocne i słabe strony.
Dealerzy w salonach nierzadko współpracują z konkretnymi firmami leasingowymi, za co pobierają prowizję. Ta jest doliczana do kosztów ponoszonych przez klienta. W efekcie leasing u dealera okazuje się stosunkowo drogi. Z kolei firmy finansujące nierzadko mają dość okrojoną ofertę dostępnych aut. Zatem jeśli przedsiębiorca ma określone wymagania, może mieć trudności ze znalezieniem odpowiedniego pojazdu.
W przypadku ofert na leasing samochodów używanych masz większy wybór modeli. Odpowiednich aut warto szukać także w salonach, gdzie często trafiają pojazdy w ramach rozliczenia za nowy model. Przedsiębiorcy mogą też udać się do komisów, gdzie także mogą spotkać się z różnymi ofertami finansowania. Najłatwiej jednak będzie, jeżeli zdecydujesz się na poszukiwania w internecie. Strony takie jak carberry.pl oferują Ci szeroki wybór modeli z jednoczesnym sfinansowaniem go.
Samochody w leasingu dla firm oferowane są na podobnych zasadach co kredyt w banku. Firma leasingowa w pierwszej kolejności ocenia ryzyko związane z potencjalnym klientem. Przedsiębiorca musi więc pokazać, że będzie w stanie spłacać regularnie raty, a kiedy przyjdzie do wykupu, będzie dysponował odpowiednią kwotą. W przypadku auta w leasing na firmę, stosuje się tzw. uproszczone zasady. Oznacza to, że przedsiębiorca nie musi przedstawiać dokumentów, świadczących o jego płynności finansowej. W praktyce potrzebne są jedynie dane firmy oraz dowód osobisty jej właściciela. Firma leasingowa sprawdza przede wszystkim potencjalne zadłużenie klienta oraz okres, przez który prowadzi działalność. Minimalny staż firmy powinien wynosić co najmniej trzy miesiące lub pół roku.
Artykuł sponsorowany