Jakie drzwi wstawić do garażu? 5 rodzajów do wyboru

Właściwie wybrana brama garażowa będzie służyć przez wiele lat i pozostanie jednorazowym kosztem. Znalezienie takiego produktu wymaga więc postawienia na sprawdzonego producenta. Do tego należy przemyśleć, który z jego wyrobów sprawdzi się w danym miejscu. Na szczęście nie trzeba dalej szukać. Dobra decyzja stanie się możliwa dzięki temu poradnikowi.

Gdzie kupić bramę garażową?

Zakup bramy garażowej najlepiej zacząć od wyboru firmy, której wyroby są nie tylko cenione, ale także łatwo dostępne. Oba założenia spełnia Hörmann - potentat w dziedzinie produkcji m.in. drzwi różnego typu.

Zdecydowanie się na ofertę tej firmy przynosi dwie korzyści. Pierwszą jest fachowy serwis gwarancyjny, a kolejną stanowi duża liczba przedsiębiorstw zajmujących się naprawami po wygaśnięciu terminu rękojmi.

Uchylna brama garażowa

Dostępne w ofercie Hörmann drzwi uchylne to doskonały wybór dla osób, które mogą sobie pozwolić na montaż litego skrzydła. Dlaczego? Taka konstrukcja podnosi się dzięki prowadnicom, a tym samym w trakcie ruchu wystaje poza obręb budynku.

Hörmann proponuje drzwi uchylne wykonane w całości ze stali bądź drewna. Ponadto klienci dostają do wyboru ogromną paletę barw. Dostępnych jest ponad 200 odcieni do wyboru.

Skrzydłowa brama garażowa

Jeśli miejsca przed wjazdem nie brakuje, warto zastanowić się też nad najprostszym modelem. Brama garażowa składająca się z jednego skrzydła lub ich pary otwiera się tak, jak drzwi wejściowe i wewnętrzne.

Drzwi skrzydłowe mogą służyć także jako dodatkowe wejście do garażu. W takim przypadku duża brama (np. segmentowa) będzie potrzebna tylko w trakcie parkowania samochodu. Mniejsze, dodatkowe skrzydło przyda się, gdy z budynku trzeba będzie wyjąć rower albo skuter.

Na życzenie klienta Hörmann wykona drzwi skrzydłowe w tym samym wzorze i kolorze, co większą bramę. W przypadku wariantu dwuczęściowego w gestii nabywcy pozostaje jeszcze zdecydowanie, które skrzydło ma być przechodnie.

Brama garażowa z profili aluminiowych

Szkło i metal to połączenie nie tylko efektowne, ale też niezwykle praktyczne. Brama garażowa, która składa się z metalowego szkieletu i wprawionych w niego szyb pozwoli doświetlić wnętrze.

Zainteresowani takimi drzwiami mają duże pole manewru. Odporne na zarysowania szkło Duratec Hörmann produkuje w kilku wariantach, w tym przezroczystym, kratowanym oraz wielobarwnym.

Właściwości termoizolacyjne takiej bramy garażowej są równie dobre, jak w przypadku innych typów drzwi. Wysoka szczelność jest możliwa dzięki stosowaniu przez Hörmann podwójnych szyb. Na życzenie klienta producent dodatkowo uszczelni konstrukcję.

Segmentowa brama garażowa

Drzwi przeszklone są wariantem bram segmentowych, a więc modeli zbudowanych z mniejszych, ruchomych części. Warianty bez szyb zainteresują osoby, które nie planują doświetlać garażu, ale zależy im na dopasowaniu skrzydła do stylu elewacji. Klienci Hörmann mogą przebierać w ponad 200 kolorach, a do tego kilku wzorach oklein i przetłoczeń.

Segmentowa brama garażowa sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się każdy centymetr powierzchni przed wjazdem. Warto jednak pamiętać, że podnoszoną konstrukcję da się zamontować tylko w budynkach o płaskich dachach i bez rur na suficie. W innym przypadku rozwiązaniem są jedynie drzwi rozchylane na boki.

Rolowana brama garażowa

W miejscach wyjątkowo ciasnych najlepszym wyborem będą drzwi złożone z cienkich listw. Ten wyjątkowo kompaktowy rodzaj bram garażowych jest produkowany w dwóch wariantach.

Pierwszy typ wymaga jedynie zawieszenia pojemnika nad wejściem. Na umieszczony w nim wałek nawijają się kolejne elementy zapory. Dzięki temu niemal zupełnie nie zabiera ona przestrzeni. Druga wersja konstrukcyjnie jest zbliżona do drzwi segmentowych. W tym przypadku prowadnice podnoszą bramę i rozkładają ją ponownie pod sufitem.

Brama garażowa o takiej budowie nie wydaje się szczególnie estetyczna. W rzeczywistości nie musi ustępować wyglądem drzwiom segmentowym czy uchylnym. W ofercie Hörmann znajdują się wersje z tworzywa sztucznego imitującego drewno. Dzięki temu odpowiednią konstrukcję rolowaną znajdą zarówno osoby mieszkające w budynkach o klasycznym, jak i nowoczesnym wyglądzie.

artykuł sponsorowany
materiały promocyjne
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »