Już można zapisać firmowe sztafety do Poland Business Run 2023

Firmy i korporacje wystartują w Poland Business Run już po raz dwunasty. Wydarzenie odbędzie się 3 września, ale zapisy już się rozpoczęły i potrwają do 31 maja. Cel jest jeden – zakup protez i wózków, a także zapewnienie rehabilitacji i wsparcia psychologicznego dla osób z niepełnosprawnością ruchową oraz po mastektomii.

W czasie zawodów pod szyldem Poland Business Run, bez względu na branżę, stanowisko i obowiązki, wszyscy stają do jednej rywalizacji. Integracji pracowników sprzyja formuła biegu sztafetowego, do którego należy zgłosić 5-osobowe zespoły. W tym roku organizatorzy przygotowali dla nich dwie opcje rywalizacji. 

- Uczestnicy mogą wybrać wirtualną rywalizację z aplikacją w dowolnym miejscu na świecie lub zawody w Krakowie, gdzie obowiązuje limit 1800 sztafet, czyli 9000 biegaczy, tak więc kto pierwszy, ten lepszy. W obu przypadkach dystans do pokonania przez każdego zawodnika to przyjazne 4 km - komentuje Marta Hernik, dyrektor zarządzająca Fundacji Poland Business Run.

Dwie formuły

Zawody na krakowskich Błoniach gwarantują rywalizację ramię w ramię z pracownikami innych firm, profesjonalny pomiar czasu, emocje i wsparcie kibiców. Ale wiele osób woli biegać we własnym tempie, po ulubionych ścieżkach, w swojej miejscowości czy w czasie urlopu. Dla nich idealny będzie start z aplikacją, który w ramach Poland Business Run będzie można zrealizować 3 września aż do godziny 20:00.

Z opcji wirtualnej chętnie korzystają firmy i korporacje, które mają swoje oddziały lub klientów w różnych miejscach na świecie. Możliwość zaproszenia do wspólnego biegu współpracowników czy partnerów zachęca do integracji i aktywnego spędzania czasu po pracy.

- UBS współtworzy PBR od samego początku i jesteśmy dumni, że w tym roku już po raz dwunasty wspomożemy lokalne społeczności, biorąc w nim udział. Szlachetny cel biegu i jego formuła pomagają także wzmacniać poczucie wspólnoty wśród pracowników, gwarantując satysfakcję i radość z udzielonej pomocy i integracji - mówi Michał Stępień, Country Head Poland w firmie UBS.  

Biznes biegnie, by pomóc

Oprócz propozycji aktywnego spędzania czasu, na który stawia wiele firm, istotny jest również aspekt charytatywny eventu. Dla wielu osób połączenie szczytnego celu i możliwość realnej pomocy potrzebującym to czynnik decydujący o założeniu sportowych butów i pokonaniu dystansu Poland Business Run.

- Poland Business Run to wyjątkowe wydarzenie, które łączy przyjemność biegania z pomocą innym. Enea - firma odpowiedzialna społecznie, od lat jest częścią tego projektu. Co roku na starcie biegu staje kilkunastu pracowników Grupy Enea. Ich zaangażowanie to dla nas powód do dumy. Oprócz środków zebranych przez organizatora na rzecz osób niepełnosprawnych, każdy kilometr wybiegany przez pracowników Enei zaliczamy na poczet naszego projektu wolontariackiego Biegamy-Zbieramy-Pomagamy, gdzie zebrane fundusze przekazujemy na cele charytatywne - podkreśla Marcin Wenzel, zastępca dyrektora Departamentu Sponsoringu, Promocji i Zarządzania Marką w Enei.

Realne wsparcie

Poprzez opłacenie udziału swoich pracowników firmy pomogą m.in. 44-letniemu Norbertowi z Małopolski, który w 2011 r. przeszedł amputację nogi w wyniku wypadku. Norbert pracuje w firmie produkującej urządzenia chłodnicze, trenuje amp futbol, a wolny czas spędza z dziećmi. Niestety jego proteza ma już kilkanaście lat i wymaga wymiany. Nowa, dofinansowana przez fundację, pozwoli na komfortowe przemieszczanie się i kontynuowanie pracy zawodowej.

Wysiłek biegaczy pozwoli też na zakup wózka dla 33-letniego Jana Folgi, byłego członka kadry narodowej w rajdach enduro, który uległ wypadkowi w czasie przygotowań do startu w USA. Skutkiem był uraz kręgosłupa i brak czucia w nogach. 

- Przed wypadkiem byłem aktywnym sportowcem, trenowałem rajdy enduro i motocross. Jestem drugim wicemistrzem Polski, byłem w kadrze narodowej. Podczas wypadku, który miałem dwa lata temu za oceanem, złamałem kręgosłup i teraz uprawiam parawioślarstwo. Jestem drugim wicemistrzem świata. Serdecznie zapraszam tych, co mogą biec w Krakowie albo przez aplikację, zapisz się i biegnij z nami już we wrześniu - mówi Jan Folga, beneficjent Poland Business Run, który dzięki biegaczom otrzyma wózek indywidualnie dopasowany do jego potrzeb.

Firmowe zaangażowanie

Historie beneficjentów Poland Business Run są ważną motywacją dla firm i ich pracowników do uczestnictwa w sztafecie. W ubiegłym roku w biegu wzięły udział ponad 32 tys. biegaczy z 1500 firm, a wsparcie trafiło do 137 beneficjentów. Ile osób uda się wesprzeć tym razem? To zależy tylko od liczby firmowych drużyn, które do 31 maja wejdą na www.polandbusinessrun.pl, zarejestrują i opłacą swój udział w wydarzeniu.

- W tym roku obchodzimy piątą rocznicę obecności Standard Chartered na polskim rynku i to także nasz piąty, jubileuszowy udział w Poland Business Run. Szczytny cel pomocy beneficjentom Fundacji oraz sportowy duch zdrowej, zespołowej rywalizacji przyciąga rokrocznie coraz większą liczbę naszych pracowników. Jesteśmy dumni z bycia częścią tej sztafety dobra - do zobaczenia na starcie! - zachęca Anna Urbańska, dyrektor zarządzająca Standard Chartered Polska.

Dołącz do Poland Business Run 2023!

Wciąż można zgłosić swoją drużynę do biegu i wystartować dla potrzebujących. Zapisy dla wszystkich biegaczy potrwają do 31 maja lub wyczerpania limitu miejsc (1800 sztafet w przypadku biegu w Krakowie). Do 31 sierpnia będzie można zapisać się do biegu z wirtualnym pakietem startowym.

Szczegóły i zapisy na www.polandbusinessrun.pl.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »