Office dla firmy - jaki pakiet wybrać?

Obecnie trudno wyobrazić sobie pracę czy naukę bez możliwości korzystania z usług aplikacji pakietu Office. Twórcy aplikacji, starając się nadążyć za rosnącymi wymaganiami konsumentów, prezentują co kilka lat nowe wersje aplikacji posiadające nowe funkcje, umożliwiające skuteczną pracę i naukę, która coraz częściej odbywa się zdalnie. Microsoft w odpowiedzi na potrzeby klientów, zwłaszcza biznesowych, zdecydował się na stworzenie pakietu Microsoft 365 przeznaczonego głównie dla przedsiębiorstw oraz na udostępnienie zaktualizowanego pakietu Office 2021, którego docelową grupą odbiorców będą małe firmy i użytkownicy domowi.

Jaki Office dla firmy?

Do tej pory środowisko Microsoft 365 było znane jako pakiet Office 365. Choć zmiana nazwy sztandarowego produktu firmy Microsoft może wydawać się nie najlepszym pomysłem, to Microsoft zdecydował się na ten krok, by w jak najbardziej szczegółowy sposób określić skład pakietu, a dzięki temu od razu dotrzeć do klientów biznesowych, do których pakiet jest kierowany. Podstawowym założeniem oprogramowania jest wzrost wydajności przedsiębiorstwa, wynikający z najwyższej jakości pracy i komfortowego użytkowania aplikacji zarówno w trybie online, jak i offline. Duży nacisk postawiono także na bezpieczeństwo danych i stosunkowo niskie koszty utrzymania oprogramowania umożliwiającego kompleksową pracę przedsiębiorstwa.

Ważnym aspektem zarówno dla pracowników, jak i kierownictwa przedsiębiorstwa jest możliwość pracy w trybie offline. Dokumenty stworzone podczas pracy w takim trybie, są zapisywane w katalogu urządzenia, na dysku komputera. Tryb online pozwala na wykorzystanie technologii chmury, a także na korzystanie z aplikacji za pośrednictwem przeglądarki, co może być szczególnie przydatne podczas pracy na urządzeniach mobilnych. Niezależnie od tego, jakiego urządzenia używasz, aby praca w takich warunkach była skuteczna i komfortowa, niezwykle ważne jest zapewnienie użytkownikom najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Microsoft 365 został zaopatrzony w technologie zapewniające bezpieczeństwo na poziomie korporacyjnym, umożliwiające kontrolę danych przepływających w chmurze OneDrive.

Pakiet Microsoft Office dla użytkowników domowych oraz małych firm

Czym jest Office 2021? To zestaw aplikacji i narzędzi biurowych wykorzystywanych podczas codziennej pracy czy nauki. Rozwiązanie to umożliwia jednorazowy zakup i instalację, co oznacza, że użytkownik będzie mógł korzystać z zakupionej kopii już zawsze. Do tego wybierają atrakcyjną ofertę np. ze sklepu Soft 360, gdzie cena w pełni legalnego oprogramowania jest realnie niższa niż na stronach Microsoftu - można nabyć cenione na całym świecie programy biurowe z licencją wieczystą za niezwykle atrakcyjną cenę. W perspektywie długofalowej może być to czynnik przekonujący do postawienia na oprogramowanie właśnie w tej klasycznej, a nie subskrypcyjnej formie. Zaznaczmy też, że choć dobrym - idealnym wręcz - rozwiązaniem może wydawać się postawienie na licencję wieczystą z Office 2021, to przed zakupem warto faktycznie zastanowić się, która opcja będzie najkorzystniejsza w naszym konkretnym przypadku. Po zakupie licencji, przez cały czas użytkowania produktów, w aplikacjach nie pojawią się aktualizacje funkcji. Licencja wieczysta nie jest ograniczona limitem czasowym i można z niej korzystać bez obaw, że czas użytkowania się skończy. Co ważne, jest ona przeznaczona dla jednego użytkownika.

Pakiet Office dla firm i użytkowników domowych składa się ze znanych programów, takich jak m.in. Word, Excel służący do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych, PowerPoint umożliwiający tworzenie prezentacji, Outlook umożliwiający wymianę poczty czy notesy OneNote. Mimo że funkcje zaawansowane nie będą podlegały aktualizacji, będziesz otrzymywać poprawki eliminujące usterki, a także umożliwiające poprawę stabilizacji, wydajności programów i bezpieczeństwa podczas korzystania z nich. Pakiet Office 2021 sprawdzi się więc doskonale do użytku domowego oraz w przypadku małych i średnich firm, gdzie użytkownicy komputerów uzyskują profesjonalny pakiet aplikacji umożliwiający pracę głównie offline, na dobrze znanych i niezawodnych narzędziach od Microsoft, takich jak wspomniane Word, Excel PowerPoint czy Outlook obsługujący pocztę elektroniczną.

Jaki Office do biura?

Firma Microsoft dba o to, by zapewnić swoim użytkownikom jak najlepsze warunki umożliwiające skuteczną i bezpieczną pracę podczas korzystania z systemu Windows. Wybór pomiędzy Office 2021 a Microsoft 365 powinien opierać się na potrzebach użytkowników, charakterystyce pracy, a także możliwościach, jakie stwarza konkretny pakiet. Warto zwrócić szczególną uwagę na niżej wymienione pakiety Office dla małych firm, a także dużych przedsiębiorstw.

·        Microsoft Office 2021 Home & Business zawiera klasyczne aplikacje o usprawnionym funkcjonowaniu, (edytor tekstu Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote), na jedno stanowisko, a także dostęp do licencji wieczystej.

·        Microsoft Office 2021 Professional to zestaw nie tylko zawierający najnowsze wersje programów Excel, Word, PowerPoint, OneNote, Outlook, ale także aplikacje Access oraz Publisher wzbogacone o najnowsze funkcje. W pełni zainstalowane narzędzia sprawią, że praca będzie jeszcze bardziej efektywna.

Większe przedsiębiorstwa, które korzystają z możliwości pracy w chmurze, z pewnością więcej skorzystają na pracy w ramach pakietu Microsoft 365. Umożliwia on bieżącą aktualizację zabezpieczeń i nowych funkcji.

·        Microsoft 365 Business Standard - subskrypcja umożliwia korzystanie z aplikacji jednemu użytkownikowi przez 12 miesięcy na 5 stanowiskach pracy, pozwala na dostęp do wersji głównych aplikacji Office w przeglądarce oraz obejmuje zarówno komputery PC, jak i aplikacje mobilne.

·        Microsoft 365 Business Premium - dostęp dla 300 użytkowników, można go zainstalować na komputerach PC, ale istnieje także wersja dla komputerów Mac.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »