Praca po studiach informatycznych? Zostań testerem aplikacji!

Wszechobecność nowoczesnych technologii bezpośrednio przekłada się na dynamiczny rozwój sektora IT, który to pełni niezwykle ważną rolę, jeżeli chodzi o ich wdrażanie i nadzorowanie. Nie da się zatem ukryć, że specjaliści z różnorodnych dziedzin stale są poszukiwani, w związku z czym absolwenci studiów informatycznych mogą liczyć na możliwość podjęcia atrakcyjnej pracy. Jedną z proponowanych dróg jest testowanie aplikacji. Co warto wiedzieć o tym zajęciu?

Czym zajmuje się tester aplikacji?

Świat IT jest niezwykle obszerny, czego najlepszym dowodem jest ogrom możliwości, co do wyboru stanowiska, o jakie może ubiegać się osoba, która ukończyła studia informatyczne. Bardzo wiele firm zatrudnia w swoje szeregi programistów, aby od podstaw tworzyć strony internetowe czy aplikacje mobilne oraz webowe. Zanim jednak trafią one do użytku publicznego, niezbędne jest ich przetestowanie, czyli sprawdzenie, czy dane oprogramowanie działa poprawnie, jest intuicyjne oraz zgodne ze wcześniej założonym planem działania. Takie właśnie zadanie spoczywa na barkach testera aplikacji.

Testowanie polega zatem na dogłębnej analizie danej aplikacji, pod kątem wszelkich występujących w niej błędów. W dalszej części są one raportowane programistom, którzy zajmują się poprawą lub usunięciem problematycznych kwestii. Po dokonaniu tego aplikacja ponownie trafia do testera, aby mógł on zweryfikować wprowadzone zmiany.

Odwiedź portal branżowy theprotocol.it i sprawdź najnowsze oferty pracy IT w Bydgoszczy!

Co należy do obowiązków osoby testującej aplikacje?

Wyszukiwanie oraz raportowanie błędów to główne zadania stawiane przed każdym testerem aplikacji. Dodatkowo do jego obowiązków może należeć także opracowywanie scenariuszy testowych i ich późniejsza realizacja. Ponadto jest on odpowiedzialny za bieżące analizowanie sprawdzanej przez siebie aplikacji pod kątem jej jakości oraz przyjazności dla potencjalnego użytkownika. W niektórych firmach zdarza się również, że zatrudniony na stanowisku testera aplikacji musi pozostawać w stałym kontakcie z klientami lub osobami korzystającymi z aplikacji, aby na bieżąco monitorować jej funkcjonowanie oraz w porę zgłaszać ewentualne błędy i niedociągnięcia.

Jak zostać testerem aplikacji?

Niewątpliwie testowanie aplikacji to dla wielu absolwentów studiów informatycznych bardzo ciekawa ścieżka kariery zawodowej. Niemniej jednak nie mogą oni zapominać, iż oprócz pozyskanej wiedzy, dla pracodawców niezwykle ważne są indywidualne umiejętności. W rzeczywistości bowiem praca testera aplikacji w dużej mierze polega nie na teorii a praktyce, której zastosowanie umożliwia tworzenie oryginalnego, a zarazem wolnego od błędów oprogramowania. Wobec tego, pomimo wykształcenia kierunkowego, warto na własną rękę odkrywać oraz zgłębiać zagadnienia, związane z testowaniem aplikacji. Mile widziane są także ukończone kursy lub szkolenia z zakresu tejże specjalizacji, które pozwalają kandydatowi wdrożyć się w swoje przyszłe zajęcie oraz poznać je "od kuchni".

Odwiedź portal branżowy theprotocol.it i sprawdź najnowsze oferty pracy IT w Krakowie!


Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »