Rekordowy sezon sprzedaży. Biuro podróży ITAKA znowu liderem rynku

ITAKA to biuro podróży, które od lat przoduje na liście touroperatorów działających w Polsce. Nie jest więc wielkim zaskoczeniem, że po raz kolejny odnotowano rekordowy sezon sprzedaży i są liderem rynku turystycznego. Analizujemy ich wyniki i sprawdzamy, co wpływa na sukces biura z Opola.

ITAKA już od ponad 10 lat w fotelu lidera

Kiedy biuro podróży ITAKA po raz pierwszy pojawiło się na pozycji lidera raportu "Touroperatorzy" przygotowywanego przez "Wiadomości Turystyczne", nikt pewnie nie przypuszczał, że nie opuści 1. miejsca przez kolejne 12 lat. Mamy 2023 rok, a touroperator z Opola nadal wiedzie prym w tym zestawieniu. Tej passy nie przerwało wsparcie z zagranicznej centrali, które otrzymywała konkurencja, pandemia COVID-19 czy wybuch wojny w Ukrainie. Najnowsze podsumowanie zorganizowanej turystyki wyjazdowej przez Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata pokazuje, że to właśnie ITAKA Holdings odnotowała największe przychody ze sprzedaży imprez turystycznych, które osiągnęły poziom 3,81 miliarda złotych. Podobnie jest z zyskiem netto u touroperatorów działających w Polsce. ITAKA Holdings osiągnęła zysk na poziomie 73,65 miliona złotych i również przewodzi w tym zestawieniu.

ITAKA - najwyższy kapitał wśród polskich biur

Biuro Podróży ITAKA w swojej ofercie ma kierunki bliskie i dalekie, wycieczki objazdowe, hotele z polskimi klubami, m.in. dla dzieci i dla dorosłych klientów, a także całą masę propozycji właściwie dla każdego typu turysty. Szeroka propozycja, śledzenie trendów w branży i podążanie za nimi sprawiło, że w 2022 r. (raport bazuje na danych za poprzedni rok) na wakacje z tym biurem wyjechało aż 749,9 tysiąca turystów. 

Doskonale wyglądają także dane dotyczące zaopatrzenia touroperatorów w gotówkę. Tutaj na 1. miejscu także uplasowała się ITAKA, która na koniec 2022 r. miała zapasy finansowe na poziomie 418,8 miliona złotych, co tylko zwiększa wiarygodność tego biura. Dodatkowo warto podkreślić, że ITAKA posiada w 100% polski kapitał.

Prognozy i nowości w ITACE

Jak wynika z deklaracji Zarządu biura podróży, w tym jednej z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w polskiej turystyce, wiceprezesa Piotra Henicza, touroperator patrzy w przyszłość optymistycznie. Wiceprezes deklaruje, ze ITAKA pierwszy raz obsłuży milion klientów. Potwierdzeniem tych słów może być nie tylko kolejna pozycja lidera biur podróży w Polsce, ale także inwestycje. Itaka stale rozwija swoją ofertę, dając polskim turystom coraz więcej kierunków, gdzie mogą spędzać wakacje letnie i egzotyczne, a także wyjazdy zimowe, oferując interesujące propozycje wycieczek objazdowych, hoteli narciarskich zlokalizowanych tuż przy stokach.

Ostatnio na stronie internetowej zauważalny jest wzrost liczby hoteli miejskich, co wiąże się z nowym typem oferty - ITAKA SMART. Ta ma odpowiadać na oczekiwania osób, które chcą podróżować z biurem podróży (loty, hotel, transfery), ale zwiedzać na własną rękę i na swoich warunkach. Doskonałym pomysłem było także stworzenie klubowych hoteli ItaKarma, które przeznaczone są wyłącznie dla dorosłych i oferują wiele atrakcji dla tej grupy turystów. W tym sezonie ITAKA zaprezentowała także nowości w kierunkach, m.in. Brazylia na Zimę 23/24, wycieczki objazdowe do Butanu czy Korei.

Nie tylko oferta. Świetne wyniki aplikacji mobilnej

Oferta kierunków i typów ofert to nie jedyne elementy, które rozwija ITAKA. Stale wprowadzają oni aktualizacje i udogodnienia w swojej aplikacji mobilnej. Dziś ma ona mnóstwo przydatnych funkcjonalności, dzięki którym można m.in. skontaktować się z rezydentem na miejscu przez czat, mieć stały dostęp do aktualnych dokumentów podróży, a nawet przewodników turystycznych. Nic więc dziwnego, że wśród polskich turystów aplikacja mobilna ITAKI jest bardzo popularna, a jej liczba pobrań przekroczyła już milion. Nie masz jeszcze aplikacji, która ułatwiłaby Ci planowanie i zakup podróży oraz zarządzanie swoimi rezerwacjami? Przyda Ci się sprawdzona i wysoko oceniana pomoc! 

Artykuł sponsorowany

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »